Особиста ініціатива
Консультант Ради європейської хімічної промисловості Берн Каппенберг розповів, що Україна його зачарувала, коли він побував в середині 1990-х у молодіжному таборі на Львівщині.
"Я маю дуже світлі спогади про свою першу подорож в Україну. Після того я підтримував контакти з цією країною, у мене там є друзі. Зараз на Україну напали – вона в небезпеці. І я сказав собі – що я можу для неї зробити? У Facebook я спростовував російську пропаганду. Але потім вирішив, що треба зробити щось більше – допомогти комусь конкретному. Мої друзі познайомили мене з пораненим українським бійцем. Зараз я збираю для нього гроші", – розповів Берн Каппенберг.
Бельгійці для України
Берн допомагає Україні самотужки, а ось спеціаліст з розвитку громад Ліліан з невеликого містечка Едегем під Антверпеном створила для цього цілу організацію "Україна-проект-Едегем".
"Мене дуже схвилювало становище українців на початку 1990-х, коли, з одного боку, країна здобула незалежність, а з іншого – там було так багато знедолених людей. Тоді один з моїх учнів побував в Україні. Коли він повернувся, то сказав, що ми маємо підтримати українців. І тоді я вирішила, що знедоленим людям у Бельгії допоможуть і без мене, а ось хто підтримає українців? І зрозуміла для себе, що треба зробити проект саме для них", – сказала Ліліан.
Гуманітарну допомогу для України бельгійські волонтери збирають у великому ангарі. За один раз вони відправляють по 15 тонн речей. Оренду вантажівки, що везе гуманітарну допомогу в Україну, оплачує бельгійське подружжя.
Вся гуманітарна допомога з цього складу відправляється в місто Нововолинськ, звідки вона розподіляється між різними організаціям та містами. Ці речі призначені для найбільш нужденних людей. А нині вони також відправляються до тих, кого називають внутрішньо переміщеними особами.
Волонтер проекту Люсія розповіла, що нових волонтерів вдається залучати здебільшого завдяки соціальним контактам.
"Я прошу своїх сусідів віддавати нам одяг, який у гарному стані, але їм він більше не знадобиться. І часом люди цікавляться, а що це за ініціатива й приходять допомогти. Приміром, у мене є подруга, їй 60 років, пенсіонерка, вона обіцяла прийти та допомогти", – розповіла волонтерка.
Український волонтер у Бельгії
Лікар Ігор Вітенько вже півтора десятка років працює в Бельгії. Ліліан допомагала йому збирати гроші для закупівлі для українських лікарень вакуумних помп, що лікують гнійні рани.
"Коли я перший раз прийшов на зустріч цієї групи волонтерів, то думав, що там принаймні половина українців буде, але я там виявився єдиним українцем – решта бельгійці. Тобто я взагалі там був єдиний з України. І вони так ось згуртувалися й активно допомагають нашій країні протягом уже 25 років", – зазначив лікар із гнійної хірургії Ігор Вітенько.