Умови для обсервації мають бути комфортними для проживання. Про це Президент Володимир Зеленський повідомив на зустрічі з представниками уряду та держпідприємств, що залучені до боротьби з COVID-19. Також при негативних тестах на коронавірус обсервація має замінятись самоізоляцією, інформує пресслужба глави держави.

Читайте також Двох порушників карантину спіймали на кордоні з Росією: що їм світить

Прибулі з-за кордону перебуватимуть в місцях обсервації 5 – 6 днів. Тоді їм робитимуть тест ПЛР. За умови негативного результату – людей відпускатимуть додому на самоізоляцію.

Секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко зазначив, що в об’єкти обсервації вже направили окуляри, костюми та маски, які захистять гостей.

Раніше були відомі два об’єкти для обсервації: готель "Козацький" у Києві та готель "Пуща Конгрес" у Пущі–Водиці. За обсервацію у "Пущі Конгрес" треба платити. Перебування у "Козацькому" – безкоштовне, проте туристів з Балі не влаштували умови проживання та харчування. Вирішувати ситуацію з незадоволеними людьми довелось міністру інфраструктури Владиславу Криклію.

Кабінет Міністрів посилив карантинні заходи 29 березня:

  • Люди, які мали контакт з хворим на коронавірусну хворобу або хворіють на коронавірус та не потребують госпіталізації, зобов'язані дотримуватись режиму самоізоляції.
  • Люди, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді повинні перебувати на обсервації впродовж 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.
  • Обласні та Київська міська державні адміністрації повинні забезпечити облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними.