Це може бути й домашній арешт. Таку думку висловив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.
До теми Медведчуку загрожує до 15 років в'язниці
Не виключаю, що може бути найбільш жорсткий запобіжний захід, – Рябошапка
Ексглава Офісу генпрокурора пояснив, якщо Медведчука таки відпустять під заставу, це не означатиме повне звільнення від відповідальності. Адже процес у цій справі рухатиметься й далі. Натомість прокурори вважають 300 мільйонів гривень достатньою заставою, щоб політик не втік з країни. І що це запобігатиме можливому впливу на свідків чи знищення можливих доказів.
За його словами, може бути й інший варіант. Наприклад, Медведчуку можуть обрати домашній арешт. Це означає, що депутат не зможе ходити в парламент чи брати участь в якихось публічних заходах, потенційно пов'язаних з можливою злочинною діяльністю.
Побачимо, яке рішення прийме суд. Оскільки влада вже ініціювала достатньо серйозний репресивний механізм, я не виключаю того, що може бути застосований найбільш жорсткий запобіжний захід,
– відзначив Руслан Рябошапка.
На думку колишнього генерального прокурора, 300 мільйонів навряд чи будуть для Медведчука якимось чинником, який утримуватиме його від втечі. Адже політик 12 й 13 травня сам прийшов до органів правосуддя.
Медведчук – ідеальна мішень для Зеленського, – Рябошапка
Руслан Рябошапка зауважив, важливо зрозуміти причину таких дій влади щодо Медведчука. Він пригадав загострення ситуації біля кордонів України, яке виникло у квітні – коли почали концентруватися величезні російські війська і виникла велика загроза нападу.
"Міжнародні партнери підтримали нас, приїхали в Київ, спілкувалися з українською владою і дали зрозуміти, що не залишать Україну й витягуватимуть з цієї критичної ситуації. Але й дали чітко зрозуміти, що влада теж повинна сама себе рятувати", – зазначив ексгенпрокурор.
І підкреслив, це стосується й того, що агенти російського впливу повинні ходити до суду, а не в парламент. А країну потрібно справді змінювати, а не імітувати реформи. Відтак справа рятування України – насамперед є завданням нашої влади.
І влада зараз намагається таким чином показати нашим міжнародним партнерам, що вони щось роблять. Очевидно, що включатися в боротьбу з олігархами, наприклад, з Коломойським, було б боляче і некомфортно для Зеленського. Тому вибрали Медведчука. Нібито й боротьба з проросійським впливом, і деолігархізація одночасно.
– пояснив Руслан Рябошапка.
Він додав, Медведчук – людина, яку не дуже люблять в Україні, і яку не дуже захищатимуть в нашій країні. Тому це – ідеальна мішень для Зеленського сьогодні.
Руслан Рябошапка про обрання запобіжного заходу Медведчуку: дивіться відео
Що цьому передувало
- Генпрокурорка Ірина Венедіктова 11 травня підписала підозру Віктору Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку.
- Медведчука підозрюють у державній зраді. Справа стосується розграбування національних ресурсів в українському Криму через підприємство, яке підпорядковане нардепу.
- 12 травня політик прийшов до Офісу генпрокурора та заявив, що ознайомився з підозрою.
- Печерський районний суд Києва 13 травня обирає запобіжний захід Медведчуку. Прокурори вимагають взяття під варту депутата з альтернативою застави в розмірі понад 300 мільйонів гривень.
- Суддя відхилив клопотання адвокатів, які вимагали взяти Медведчука на поруки.