Однак через сотню років нащадки таких туристів, можливо, вивчатимуть Венецією тільки по фото. Адже за підрахунками вчених, перлина Італії може зникнути під водою до2100 року.
Фактори, що топлять Венецію
Про те, що Венеція тоне, відомо давно. З початку 18 століття місто опустилося у Венеціанську лагуну на понад півметра. При чому темпи занурення міста під воду пришвидшуються.
Ці фактори призвели до того, що повені у місті стали буденним явищем. Особливо часті вони з листопада по лютий.
Головну площу міста - Сан-Марко - затоплює до сотні разів на рік, фактично, раз на 3 дні.
Найпотужніші повені в історії міста
Головні причини зникнення Венеції - підняття рівня Світового океану та поступове осідання ґрунту, зокрема, через відкачування ґрунтових вод.
Зазвичай, як найстрашнішу, згадують повінь у Венеції 1966 року.
Добре запам’ятали у Венеції і 2008 рік. Тоді вода піднялася на 160 сантиметрів.
Трохи не дотягнула до цього рекорду повінь у листопаді 2012 - туристичні місця були затоплені на півтора метра, під водою опинилося 70% території міста.
А через 3 місяці висока вода зіпсувала Венеціанський карнавал. Рівень води вже не був настільки критичним, однак додалися снігопади, тож туристи потерпали і від холоду.
Цього року венеціанці теж не сподіваються, що їх омине зустріч зі стихією. До слова, про її наближення попереджає спеціальна сирена, яку чути по всьому острову.
Зрештою, Венецію засновували, знаючи, що місто буде страждати від постійних повеней.
Її жителям до боротьби з водою не звикати - за півтори тисячі років існування міста їм вдавалося виходити з цього протистояння тільки переможцями.