Так, фото звернення українського активіста оприлюднили "Крим. Реалії". На невеликому клаптику паперу намальований герб, що розриває кайдани.

До теми: Путінська Росіє, гори в пеклі, – Сенцов про затримання українського активіста в Криму

Брати і сестри! Українці! Мене звинувачують у тероризмі. За те, що я захищав в окупованому Криму честь і гідність нашого українського прапора,
– мовиться у дописі.

У своєму посланні Приходько висловив "щиру подяку кримськотатарським патріотам України", оскільки за ґратами він отримав від них велику підтримку. Окремо звернувся він і до президента Зеленського.

"З великою повагою звертаюся до нашого президента Володимира Зеленського. На вас дивляться всі політв'язні Криму. Наші страждання не повинні бути марні, тому що на коліна – тільки перед Богом", – написав він.

звернення Приходько
Уривок зі звернення Приходька/ фото "Крим. Реалії"

Повний текст звернення активіста:

"Брати і Сестри! Українці! Мене звинувачують у тероризмі. За те, що я захищав в окупованому Криму Честь і Гідність Нашого Українського Прапора! Ми не перші і не останні, хто продовжують боротьбу за існування нашої ідентичності, нашої Нації. Від Запорізької Січі до Карпат, наші Батьки воювали за своє існування. Дух Степана Бандери у наших серцях! Звертаюсь до усіх Українських Патріотів, російськомовних і україномовних. Ми – Велика Українська Родина!

Щира Подяка Кримськотатарським Патріотам України! За ґратами я отримав велику підтримку від Кримських Татар. В цих умовах я дуже пишаюсь Вами, Українці, за те що підтримуєте нас. Я дуже кохаю свою жінку Любов, свою доньку Наталію і усіх, хто останній час був поруч зі мною. Я вже бачу, що нас політв’язнів підтримує наша Рідна Країна. За те я ще більше пишаюсь нашою нацією.

З Великою Повагою звертаюсь до нашого Президента Володимира Зеленського. На Вас дивляться усі політв’язні Криму. Наші страждання не повинні бути даремні, бона коліна – лише перед Богом! Не повинно бути, щоб Наша Нація перетворилася на продажних манкуртів. Мої улюблені! Українці! Перемога буде за нами! Слава Україні! З повагою Олег Приходько".

Що відомо про затримання Олега Приходька?

  • До будинку українського активіста в окупованому Криму ввечері 9 жовтня увірвалися представники ФСБ. Його разом із дружиною Любою вивезли у невідомому напрямку. Вдень 10 жовтня сало відомо, що українця утримують у будівлі, яку собі привласнила російська ФСБ.
  • Приходька звинувачують у підготовці теракту в Саках. В гаражі в активіста окупанти начебто знайшли тротилову шашку, нарізні електроди для зварювання тощо.
  • За рішенням суду, Олег Приходько залишиться під вартою в СІЗО до 10 грудня.
  • Російські силовики вже не одноразово затримували активіста. Так, наприклад у 2016 році його затримали за українські номерні знаки на автомобілі.
  • Згодом, у лютому 2019 року, силовики навідалися до Олега Приходька з обшуками. У нього забрали українську державну символіку, червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери та різну техніку.