Про це йдеться на сайті DW.
Читайте також: Україна представила в ОБСЄ докази агресії Путіна в Керченській протоці
6 грудня глава МЗС України Павло Клімкін провів зустріч з Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. Вони обговорили питання звільнення українських військовополонених та становище цивільного населення на окупованих територіях українського Донбасу.
Зустріч Павла Клімкіна і Гайко Мааса
Гайко Маас зазначив, що це стане темою обговорення під час зустрічі між представниками України та Росії за посередництва Німеччини та Франції, яка має відбутися у вівторок, 11 грудня, у Берліні.
Напередодні глава німецького МЗС зустрівся з міністрами закордонних справ України Павлом Клімкіним та Росії Сергієм Лавровим, щоб обговорити пропозицію переговорів.
Я гадаю, що з українського боку вона була розцінена як раціональна. З російського ж боку, навпаки, дуже й дуже скептично,
– відповів Маас.
Про проведення зустрічі в такому форматі вже домовились канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) та президент Росії Володимир Путін під час саміту G20 у Буенос-Айресі. Однак, речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що конфлікт Росії та України довкола Керченської протоки не може бути темою нормандського формату.
Що відомо про події в Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.
Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.