Відповідне повідомлення поширила прес-служба Адміністрації Президента, передає Укрінформ.

Читайте також: Шість поранених та два захоплені кораблі: оновлена інформація щодо ситуації в Азовському морі

Засуджуємо грубе порушення Росією норм міжнародного права та Конвенції ООН з морського права за спробу привласнити українську акваторію та заборонити вільний рух українських і міжнародних суден. Агресивні дії РФ потребують рішучого засудження та жорсткої відповіді з боку міжнародного співтовариства, включно з санкціями. З цією метою Президент України перебуває у безпосередньому контакті з керівництвом ЄС і НАТО,
– наголосили у Порошенка.

Водночас у АП додають, що у зв’язку з ситуацією Порошенко доручив МЗС оперативно поінформувати країни Великої сімки та членів Ради Безпеки ООН про злочинні дії російської сторони в Азовсько-керченській акваторії та у районі Чорного моря. Також президент закликав ініціювати розгляд цього питання у рамках ООН і ОБСЄ.

"Україна разом з групою країн ЄС, США, Канадою та іншими партнерами, розробила проект резолюції ООН щодо мілітаризації Росією Автономної Республіки Крим і Азовського моря, яку буде розглянуто Генеральною Асамблеєю ООН вже в грудні", – констатували в адміністрації українського президента.

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордоннийкорабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях.