Про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у своєму Twitter.

Читайте також: Українські кораблі захоплені спецназом РФ, є поранені, – заява ВМС ЗС України

"За дорученням президента Петра Порошенка негайно звертаємося до Ради Безпеки ООН. Зухвалу поведінку агресора можна зупинити лише спільними скоординованими зусиллями!", – наголосив дипломат.

Водночас речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко додав, що українська сторона готує низку дипломатичних кроків на рівні генерального секретаря ООН, а також у Радбезі ООН у відповідь на дії Росії, серед них – дипломатичний демарш, пише Укрінформ.

Провокації РФ досягли критичної межі. Росія систематично перешкоджає навігації в Чорному та Азовському морях в порушення норм міжнародного права, насамперед Конвенції ООН з морського права. Відтак, за дорученням Президента Порошенка Україна ініціює низку кроків в Організації Об'єднаних Націй, зокрема дипломатичний демарш на рівні генерального секретаря та Ради Безпеки Організації,
– заявив він.

Ніколенко також переконує, що провокації РФ у Чорному та Азовському морях буде відображено в новій резолюції, яку готує українська сторона.

"Цей інцидент лише підтверджує важливість підготовленого Україною в ГА ООН проекту резолюції щодо мілітаризації Криму, розгляд якої відбудеться наступного місяця", – констатував представник Місії України в ООН.

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордоннийкорабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У Федеральній службі безпеки РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях.