У сусіда вийшло краще. Польща, Угорщина, Чехія, Хорватія та Естонія свій шанс не згаяли. Докорінне оновлення політичного спектра стало запорукою успішних реформ у цих країнах колишнього соцтабору. В Україні, як і більшості держав СНД, цього, на жаль, не відбулося. Реформи завершувалися переважно ще до “втоми” суспільства від побічних їх наслідків і пов’язаного з цим спільного для усіх постсоціалістичних країн реваншу екс-комуністів. Чому перетворення у країнах Центральної Європи були ефективнішими та незворотними - читайте у спецвипуску "Українського тижня" у статті “Незгаяний шанс”.

Приватний пенсіон - утопія чи реальність? На Заході вже давно стало нормою те, що частину пенсії своїм працівникам виплачує роботодавець. У нас така практика поки що є рідкістю. Чому в Україні мало недержавних пенсійних фондів? Де заховані гроші таких структур? Яка саме їхня середня доходність, та чи є сенс українцю робити внески в недержавний пенсійний фонд читайте в діловому тижневику “Контракти” у роботі “Приватний пенсіон”.

Європі і без України вистачає свого головного болю. Українська влада розгорнула бурхливу активність, щоб прискорити переговори про асоціацію з Європейським Союзом. Кажуть, ключову угоду повинні парафувати вже на грудневому саміті “Україна-ЄС”. В Брюсселі не втомлюються запевняти, ця подія виведе відносини з нашою країною на новий рівень. Щоправда, що б там не говорили європейці, обіцяна "Європа вже сьогодні" українцям і не світить. Чому - знає "Деловая столица". Деталі у матеріалі “ЕС готов любить нас лишь на расстоянии”.