Про те, що Гончарук написав заяву про відставку, кореспонденту 24 каналу повідомили нардепи від "Слуги народу" після засідання фракції. На ньому був присутній і президент Володимир Зеленський.
Важливо! Відомий склад майбутнього уряду Дениса Шмигаля
Заява Гончарука вже надійшла до Верховної Ради. Світлину документа опублікував телеграм-канал "правда Качури". Внизу заяви вказана дата 3 березня та підпис чинного прем'єра. Під ним стоїть печатка апарату ВРУ.
Заява Гончарука про відставку / фото з телеграму
Проєкт постанови №3158 "Про відставку прем'єр-міністра України Гончарука А.В." вже з'явився на сайті Верховної Ради. На ньому є підписи членів профільного комітету з питань організації держвлади, який вранці 4 березня рекомендував народним депутатам підтримати відставку глави уряду. Проте на постанові поки немає дати і підпису голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.
Постанова про відставку Гончарука без підпису
Яким може бути новий уряд
Посаду прем'єр-міністра отримає віцепрем’єр-міністр України та міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль. Водночас кандидатури на посаду нового першого віцепрем'єра наразі немає.
Хто та які посади займе в оновленому уряді
- міністром соцполітики замість Юлії Соколовської пропонують призначити Марину Лазебну;
- очільником Мінветеранів замість Оксани Коляди призначать Сергія Бессараба;
- міністром фінансів замість Оксани Маркарової пропонують Ігоря Уманського;
- МОЗ замість Зоряни Скалецької очолить Ілля Ємець;
- на Міноборони замість Андрія Загороднюка пропонують Андрія Тарана;
- міністром енергетики замість Олексія Оржеля планують Івана Плачкова;
- міністром розвитку громад і територій замість Дениса Шмигаля пропонують Олексія Чернишова;
- міністром економіки замість Тимофія Милованова буде Роман Жуковський;
- Тимофія Милованова планують призначити міністром агропромислового комплексу;
- міністром Кабінету міністрів замість Дмитра Дубілета буде призначено Олега Немчинова;
- МЗС замість Вадима Пристайка очолить Дмитро Кулеба.
Крім того, з'являться нові посади:
- віцепрем'єром з питань Оборонно-промислового комплексу буде Олег Коростильов;
- нове міністерство з питань спорту очолить Вадим Гутцайт.
До речі, Ганна Новосад заявила, що йде у відставку через новий склад уряду
Що відомо про відставку Гончарука
Напередодні українські ЗМІ повідомили, що Гончарук після 6 місяців роботи очільником Кабміну піде у відставку за власним бажанням. Кандадатами на посаду нового глави уряду називали олігарха Сергія Тігіпка, бізнесмена і урядовця часів Януковича Валерія Хорошковського, теперішнього очільника МВС Арсена Авакова та директора з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрія Вітренка.
Сам Гончарук коментуючи дані про свою відставку раніше заявляв, що не писав заяву про звільнення і з президентом про це не говорив. Однак станом на 3 березня після засідання фракції "Слуга народу" відставка Гончарука є вирішено. Голосування за відставку Гончарука та нових міністрів відбудеться 4 березня на позачерговому засіданні Ради о 16:00.
Чому Гончарук подавав заяву про відставку в січні
- 15 січня у мережі поширили запис розмови нібито Олексія Гончарука з керівництвом НБУ та очільницею Мінфіну. Фігуранти виробляли пояснення для президента Зеленського про причини зміцнення курсу гривні.
- Умовний "Гончарук", як свідчить запис, сказав, що у Зеленського "дуже примітивне розуміння економічних процесів" (і уточнив, що "примітивне" – це "просте"). Себе ж "Гончарук" назвав "повним профаном" в економіці".
- Згодом Гончарук заявив, що фрази на аудіо вирвані з контексту та змонтовані, однак вранці 17 січня подав заяву на звільнення Зеленському (зауважимо, звільнити Гончарука може лише Верховна Рада).
- Увечері того ж дня, 17 січня, Володимир Зеленський не прийняв відставку Олексія Гончарука, та на спільній зустрічі з прем'єром дав тому "шанс та низку доручень".
ЦІкаво! Гончарук іде у відставку: що треба знати про скандал із заявою в суд