Про це у Facebook повідомив настоятель Катерининської церкви (ПЦУ) у Чернігові отець Євген (Орда).

"Чернігівщина долучилася до процесу об’єднання – с. Оленівка Борзнянського району повернулась до ПЦУ. Молодці! Зважилися", – написав священик.

Читайте також: Чому священики Московського патріархату не поспішають переходити до ПЦУ?

Про перехід громади повідомили і місцеві активісти С14.

Наразі громада заявила про категоричну готовність бути в лоні української церкви. Ситуація на Борзнянщині складна тим, що там немає жодного українського священика. Окрім Оленівки, щонайменше ще 5 парафій готові перейти під юрисдикцію ПЦУ, деякі – зі священиками,
– повідомили активісти.

Зазначимо, що, ймовірно, 16 січня в Оленівці може бути неспокійно. Це випливає зі ще одного Facebook-повідомлення отця Євгена.

"Прошу молитов за оленівців. Сьогодні "москалі" планують повернути церкву під РПЦ", – написав священик.

До слова, до Православної церкви України загалом перейшли 68 парафій УПЦ Московського патріархату.

На сьогодні ПЦУ має близько 7 тисяч парафій. У мережі розміщена онлайн-карта, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України.

Як створили Православну церкву в Україні? На початку жовтня 2018 року у Стамбулі Синод Вселенського патріархату заслухав звіт посланців патріарха Варфоломія в Україні (екзархів) та надав дозвіл нашій державі на створення єдиної помісної церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у єдину помісну незалежну церкву – Православну церкву України. Предстоятелем ПЦУ став Епіфаній – митрополит Переяславський і Білоцерківський . Кафедральним собором ПЦУ став Михайлівський Золотоверхий собор.

5 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. 6 січня ПЦУ офіційно отримала Томос від Варфоломія.