Сучасна Манга почала розвиватись після закінчення Другої світової війни, проте корені цього своєрідного жанру літератури - у давньому мистецтві - проте, не китайському, а японському.
“Помилковою є думка, що комікси - лише для дітей. Насправді, цим цікавляться багато дорослих. Себе можна уявити частинкою якогось дивовижного світу”, - каже учасниця фестивалю (Китай, Пекін).
Зараз Піднебесна розпочала боротьбу з батьківщиною коміксів - Японією - за найбільший вплив у світовій анімаційній індустрії. У Китаї у минулому році випустили на екрани близько 200 мультиків, 16 з них - екранізації саме Манги. На анімацію у 2010-му офіційний Пекін виділив близько 2 мільйонів доларів. Це не може не тішити фанів коміксів, десятки яких зібрались на своєрідний фестиваль костюмів в університеті Ренмін.
“Заходи такого масштабу ми проводимо приблизно раз на рік, бо лише на підготовку костюмів потрібно витратити кілька місяців. Є, звісно, менш масштабні фестивалі, а також карнавали і лекції”, - сказала організаторка фестивалю Ма Ї.
Такі заходи - гарна нагода для бізнесменів продати якомога більше товарів, пов'язаних з улюбленим чтивом. На прилавках - книги, DVD, постери і навіть одяг. Крапку у мультиплікаційному святі поставив рок-гурт, до складу якого входять лише фани Манга.