Влада Волоса попереджає про потенційну екологічну катастрофу після виявлення багатокілометрового скупчення мертвої риби в районі порту. Чиновники заявляють, що ця ситуація створює значні ризики для місцевого морського життя та екосистем.
Читайте також Глибоководний демон з ваших кошмарів: який вигляд має риба з рекордно великими зубами
Грецький порт Волос накрила "рибна чума"
Значний екологічний інцидент розгорнувся в районі порту, де багатокілометрова маса мертвої риби створила різкий запах. Місцева влада оперативно працює над тим, щоб очистити уражену територію, перш ніж запах проникне до прилеглих ресторанів і готелів. Лише за останні 24 години було зібрано понад 40 тонн риби, щоб покращити ситуацію.
Запах був нестерпним. Уряд мав зайнятися проблемою до того, як вона досягла нашого міста,
– заявив мер Волоса Ахіллеас Беос.
Експерти пов'язують загибель прісноводної риби в порту Волоса з низкою екологічних змін, спричинених торішніми історичними повенями. Вони спричинили значне накопичення води в сусідньому озері. Однак, ситуація змінилася, оскільки подальша посуха призвела до значного зниження рівня води в озері, що змусило рибу мігрувати до Волоса.
Коли риба потрапила до порту, який з'єднує Пагасійську затоку з Егейським морем, вона зіткнулася з несприятливим середовищем. Відсутність захисної сітки в гирлі річки ще більше загострила проблему, дозволивши рибі потрапити в солоне море, де вона не може вижити. Експерти припускають, що перехід у солону воду, ймовірно, призвів до загибелі багатьох з цих риб.
Як це виглядає: дивіться відео
Туристичний сектор вже страждає
Місцеві готельєри та власники ресторанів у Волосі висловлюють занепокоєння з приводу значного скорочення обороту, пояснюючи це помітним зменшенням притоку туристів до міста.
Ситуація з цією мертвою рибою стане для нас смертю. Який відвідувач приїде в наше місто після цього?
– сказав Стефанос Стефану, президент місцевої асоціації ресторанів і барів.
Крім того, починаючи з травня, Греція потерпає від серії лісових пожеж. Вчені пов'язують збільшення частоти та інтенсивності цих пожеж з підвищенням температури та все більш посушливими погодними умовами.