Процес переговорів: за і проти
Погляди на переговорний процес - полярно різні. Більшість активістів взагалі не підтримують перемовин з владою.
З грудня фонд демократичних ініціатив слідкує за змінами на Майдані. Висновок їх останнього дослідження - людей, які вірять у результат від перемовин з кожним днем меншає.
"Зменшилась кількість тих учасників, які виступають за проведення переговорів з владою. Якщо на минулому опитуванні таких було 45%, то зараз залишилося таких лише 27", - зазначає аналітик Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Олексій Сидорчук.
Хтось не вірить опозиції, хтось - владі, хтось - громадському активу. У підсумку проти усіляких круглих столів - 63% майданівців.
Разом з тим тут - цілковита єдність і бачення того, що треба міняти. Більшість хоче щонайменше - повернення до Конституції 2004 року, яка уріже владу президента. Щонайбільше - відставки Віктора Януковича.
"Чим більше репресій, тим вища мотивація. Зростають репресії, зростає мотивація. Влада намагається загасити пожежу бензином", - каже директор Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
40 % активістів готові захоплювати будівлі, половина - брати участь у створенні збройних формувань. І разом з тим на Майдані впевнені - їх намагаються знищити зсередини. Провокаціями та підкупом.
Про провокації
Провокацією цього тижня на Майдані вважають погроми в ресторанах. У ніч на 6 лютого у столиці розтрощили два заклади. На відео - люди, схожі на протестувальників.
Та попри зовнішню схожість громили не протестувальники, кажуть на Майдані.
"Дуже цікаво - от в камуфляжі і кросівках - оце перша з ідифікаційних ознак "тітушок", які підходять на Майдан - це наявність кросівок. Ну не одна, здоровомисляча людина, яка тут є - вони всі в черевиках, бо постояти при тому морозі, що є - відпадає будь-який сентимент до кросівок. але це одна Андрій Парубій з тих провокація, яка робилась проти Майдану", - розповів комендант Євромайдану.
Іншою провокацією на називають вибух у Будинку профспілок в результаті якого постраждали двоє активістів: один втратив зап’ясток, інший - око.
"Сталася ця провокація, коли коробку передали і занесли і відповідно поставили на стіл, і знялася кришка - відбулася оця ситуація. Я вважаю, це хочуть зірвати Майдан зсередини", - каже Степан Кубів комендант Будинку профспілок.
У МВС інша версія, там впевнені - на Майдані виготовляли вибухівку, бо готують теракт.
“Праворадикальні угруповання планують знову розхитати мир і не зупиняться навіть перед терористичним актом. Про це свідчить і наявна у нас оперативна інформація, і останні події в Будинку профспілок, де стався вибух. Не виключено, що під час виготовлення вибухового пристрою”, - заявив в.о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко.
Паралельно з цим у силовому відомстві, з часом, відмовляються від попередньо розповсюдженої інформації про протиправні дії на Майдані. Зокрема, спростували свою ж інформацію про зґвалтування наприкінці грудня.
"На той момент МВС запевняло всіх через масмедіа, що відбулось зґвалтування. На сьогоднішній момент у нас є відповідь від міністра внутрішніх справ Захарченка, що факт не підтвердився, є висновки лікарів, тобто це знову показує на те, що МВС розповсюдило неправдиву інформацію для того, щоб сформувати думку в українців що майдан деморалізований", - повідомив голова комітету ВР з питань прав людини Валерій Пацкан.
Майдан стоїть вже 2,5 місяці. 82 % людей готові тут стояти стільки, скільки буде потрібно.