Ввечері 14 грудня на засіданні польського Сейму Росію визнали державою-спонсоркою тероризму. Ба більше, у резолюції є поправка, яка покладає на Росію відповідальність за катастрофу під Смоленськом.
Варте уваги "Це неможливо": у парламенті Польщі виключають повернення до довоєнних відносин з Росією
За резолюцію проголосувала більшість
У голосуванні на 68-му засіданні Сейму взяли участь 234 депутати. З них більшість, а саме 231 депутат, проголосували за це рішення, і лише двоє – проти. Однак зазначимо, що це – не перша спроба проголосувати за резолюцію.
Так, 2 грудня Сейм Польщі уже намагався визнати Росію спонсоркою тероризму, однак під час вечірніх дебатів до проєкту партія "Право і справедливість" додала поправку, яка викликала заперечення з боку опозиції. Тож опозиційні депутати у той вечір зірвали кворум.
Тож 14 грудня спершу на засіданні Сейму проголосували за поправку щодо Смоленської катастрофи, яку також підтримали більшістю голосів, а потім й за резолюцію з цією поправкою. Так, у другому пункті резолюції, яка засуджує Росію за її злочини в Україні, було включено речення: "Російська Федерація несе безпосередню відповідальність за катастрофу літака ВПС Польщі у квітні 2010 року, внаслідок якої загинуло 96 осіб на борту, в тому числі президент Республіки Польща Лех Качинський".
Зазначимо, що також у цьому абзаці Смоленську катастрофу пов'язали зі збиттям малайзійського авіалайнера над Україною у 2014 році.
Хто визнав Росію державою-спонсором тероризму
- Країни Балтії одними з перших визнали Росію державою-спонсорокою тероризму. Так, у Латвії визнали її такою ще в серпні 2022 року.
- У жовтні ж оголосила Росію державою-спонсоркою тероризму й Естонія. Також визнали Росію державою, яка підтримує тероризм, у Литві.
- Також у жовтні ПАРЄ одностайно ухвалила резолюцію, в якій визнала російський режим терористичним. Парламентська асамблея НАТО теж визнала Росію державою-терористом.
- Таку ж резолюцію схвалили у листопаді й в Європарламенті.