Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов, передає 24 канал. Проте він зауважив, що така версія виглядає малоймовірною.

Зверніть увагу Китай сколихнули масштабні протести: чи будуть наслідки для влади країни

Питання було не на часі

На його думку, питання вторгнення Росії в Україну назріло не в лютому, а набагато раніше.

Згадаймо, що перше стягування російських військ до українського кордону відбулось у квітні 2021 року. Спочатку були навчання, потім війська залишались уздовж кордону. Війська навіть від'їжджали, а техніка залишалась,
– наголосив експерт.

Він зауважив, що тоді ще питання розслідування по коронавірусу щодо Китаю було не на часі.

Питання врегулювалось

Жданов наголосив, що сьогодні Китай знову потерпає від коронавірусу. В той же час у багатьох країнах світу, особливо у Європі, COVID-19 вже вважається гострореспіраторним захворюванням.

"Сьогодні скасовані обмеження, відсутній масковий режим, карантинні зони. Якщо людина захворіла на COVID-19, її лікують за чинними протоколами та відповідними затвердженими препаратами. Людина може вакцинуватись від коронавірусу", – розповів він.

На його думку, зараз питання стосовно COVID-19 врегулювалися і на сьогодні він не становить страшної загрози.

Цифровий концтабір

За словами Жданова, в Китаї навпаки велика кількість захворілих – до 50 тисяч заражень в день. Китайці вже починають протестувати, проти обмежень, які вводить влада.

Фактично це цифровий концтабір. Влада відправляє людині на телефон QR-код, а він в КНР сьогодні – це паспорт. В залежності від кольору QR-коду, він надає певні обмеження для цієї людини – серед них й на свободу переміщення,
– зауважив він.

Олег Жданов вважає, що сьогодні США навіть не згадують про те розслідування. А Китай бореться з внутрішнім вірусом, а не з зовнішнім.

Чи міг Китай підштовхнути Росію до розв'язання війни в Україні: дивіться відео

Фактор Китаю у війні Росії в Україні: важливе

  • Китай відхрестився від передачі озброєння Росії. Також китайський лідер Сі Цзіньпін назвав неприйнятними ядерні погрози росіян та наголосив, що вони "не є відповідальними".
  • Росія вивозить літаками з Китаю величезні вантажі. Офіційні китайські медіа повідомляють про те, що повітряні судна перевозять зимовий одяг для російської армії.
  • Країна-агресорка завдала масованого ракетного удару по Україні 23 листопада. На атаку по енергетичній інфраструктурі нашої країни, а також мирному населенню відреагували у Китаї. КНР закликала Київ і Москву до діалогу.
  • Президент США Джо Байден зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном на Балі у рамках саміту G20. Під час зустрічі лідери країн неодноразово згадували питання війни в Україні. За словами Сі Цзіньпіна, Китай "весь час був на боці миру і продовжить заохочувати до мирних переговорів".