У Держдумі було 2 проєкти: один – від комуністів, інший – від партії "Єдина Росія", згідно з яким його треба відправити на консультацію в міністерство закордонних справ, щоб фактично відкласти в далекий кут. Детальніше про це в ефірі 24 каналу розповів представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

До теми Путін взяв до відома звернення Думи про "легітимізацію" бойовиків на Донбасі

Для Шольца влаштували шоу

За його словами, було несподіваним, що ухвалили саме комуністичний проєкт. Це говорить про те, що в Москву приїхав німецький канцлер Олаф Шольц.

Думаю, що для нього (Шольца – 24 канал) влаштували це велике шоу, щоб показати рішучість Росії, якщо Німеччина та Франція не натиснуть на Україну, щоб все ж реалізувати мінські домовленості у такому вигляді, в якому їх бачить Кремль. Вчора (15 лютого Кремль – 24 канал) публічно створив проблему, якої до цього не було для того, щоб зараз торгувати практично усуненням для Заходу чергової загрози щодо виходу Росії з мирного процесу щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Сергій Гармаш

Представник Донецької області у Тристоронній контактній групі

Він пояснив, що "в торгах" Захід або надавить на Київ, або Путін підпише відповідний указ про визнання бойовиків незалежними державами.

Гармаш: Путін поставив собі цей документ на стіл

Представник у ТКГ зауважив, що відповідна подія була присвячена зміцненню напруги та тиску на Україну, західних партнерів у виглядів ультиматумів НАТО, кібератак і різних диверсійних дій.

Це все був акт тиску. Я б не сказав, що Путін вже сказав "ні",
– наголосив Гармаш.

Він відзначив, що глава Кремля поставив цей документ собі на стіл. "Думаю, він там лежатиме як загроза Заходу і Україні щодо можливого виходу Росії із мінських домовленостей, якщо Захід не змусить Київ реалізувати мінські домовленості так, як хоче Кремль", – додав він.

У ТКГ розповіли про настрої Путіна щодо визнання бойовиків: дивіться відео

Нове засідання ТКГ

Тристороння контактна група вимагає позачергову зустріч через рішення Держдуми. Гармаш відзначив, що питання буде одне – нехай Росія прокоментує своє ставлення до мінських домовленостей.

Адже звернення до Держдуми фактично вбиває мінські домовленості, якщо його реалізують. Це серйозний політичний акт. Ми хочемо отримати відповіді,
– сказав Гармаш.

Він зауважив, що наразі відповіді від Росії немає. Він вважає, що держава-агресорка не погодиться на проведення позачергового засідання ТКГ. Тому без домовленостей говорити про порядок денний засідання немає сенсу.

Незаконне визнання Росією бойовиків: реакція світу

  • У Путіна прокоментували документ щодо визнання бойовиків. Там зазначили, що це не корелюється з мінськими угодами і саме ця "проблема" – найголовніше завдання.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якщо Росія визнає бойовиків, то порушить міжнародне право та мінські угоди.
  • Застеріг Путіна від "легітимізації" бойовиків держсекретар США Ентоні Блінкен. Це, на його думку, підірве територіальну цілісність та суверенітет нашої держави.
  • Другий український президент Леонід Кучма не вірить, що глава Кремля наважиться на таке рішення.
  • Глава Міністерства закордонних справ Франції Жан Ів Ле Дріан наголосив, що відповідне рішення означатиме напад на суверенітет нашої держави.
  • Верховна Рада звернулась до Організації Об'єднаних Націй та інших країн із закликом не визнавати бойовиків на Сході.