Можливості роботи та оплати праці в українських тюрмах хочуть реформувати, повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, пише "Слідство.Інфо".

Читайте також Уряд ініціює амністію 3 тисяч в’язнів через епідемію коронавірусу

Про оплату праці ув’язнених

За її словами, переведення оплати праці в’язнів в електронний формат потрібне, аби ув’язнені змогли насправді отримати ці гроші. Адже нерідко оплата їхньої опиняється в адміністрації закладів.

Є домовленість між підприємствами, що вони (адміністрація закладів – 24 канал) як рабів віддають людей на підприємство, і самі отримують за це якісь гроші,
– заявила Висоцька.

Та додала, що потрібно зробити цей процес прозорим, відкривши в’язням рахунки у банку.

Про працевлаштування в’язнів

Висоцька пояснила, що Мін’юст буде домовлятися з підприємствами, щоб ті працевлаштовували засуджених. Частина з них відмовляються робити це через необхідність сплачувати за них податки, а також – віддавати частину оплати в’язня у спецфонд установи.

Вони кажуть про те, що крім заробітної плати засудженому, вони 50 відсотків мають сплатити установі у спецфонд. Для нас це корисно, це ж наповнення спецфонду,
– зазначила заступниця міністра юстиції.

У відомстві наразі не готові заявити про відмову від цього. Однак обіцяють фінансову модель розглянути детальніше.

За словами Висоцької, Мін’юст хоче перейняти закордонний досвід роботи арештантів в ІТ-сфері. "В Україні, де в установах нема техніки та інтернету, – важко. Ми зараз маємо попрацювати, щоб і інформаційно наблизити їх до соціуму" – зазначила заступниця міністра.

Та додала, що у відомстві сподіваються, що українські тюрми вдасться долучити до ІТ-бізнесу.

Зверніть увагу! Станом на 1 квітня 2020 року у в’язницях відбували покарання 32 тисячі 942 людини.