Російську авіацію щодня підіймають у небо з ймовірною метою уточнення цілей на території України, які призначені для завдання ракетних ударів. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Зверніть увагу Масовані атаки на Новий рік: розвідка повідомила про готовність сил оборони

На його думку, такі дії ворога також свідчать про намагання виявити нашу протиповітряну оборону, поки до України не прибули ЗРК Patriot.

Крім того, ворог здійснює космічну розвідку зі супутників. Також розвідку на базі літаків ІЛ-76 та А-50. Застосовує наземні засоби,
– підкреслив він.

За його словами, така розвідка проводиться для того, щоб, на жаль, планувати подальші ракетні удари та застосовувати дрони-камікадзе.

Генерал-лейтенант зазначив, що захистись від цього можна збільшуючи потенціал потужності протиповітряної оборони.

Чи планує Росія нові ракетні атаки: дивіться відео

Матимемо зенітно-ракетну "руку"

"Окрім повітряного "щита", треба мати ще й "меч", який би вражав пускові установки наземного базування, такі як "Іскандер-М", до запуску балістичних ракет. Також ми маємо протикорабельні ракети, які можуть знищувати носії калібрів – ракетні катери та підводні човни Чорноморського флоту до того, як вони випускають ракети", – наголосив він.

Романенко звернув увагу на те, що система Patriot має не тільки протиракетні можливості, також вона має більшу дальність, ніж ті ЗРК, які в Україні зараз на озброєнні.

"У нас з'явиться зенітно-ракетна "рука", яка вражатиме повітряні цілі противника на великій відстані, і це принципове питання. Таких комплексів в Україні повинно бути якомога більше, щоб протиповітряна і протиракетна оборона були більш ефективними", – зазначив він.

Ракетні удари по території України: коротко

  • У Білому домі розповіли, що ймовірно взимку росіяни продовжать завдавати ракетних ударів по цивільній інфраструктурі України. Водночас бойові дії на фронті сповільняться, проте не припиняться.
  • Координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець вважає, що технічно окупанти могли б завдавати ракетні удари й частіше. Але усе впирається в наявність у них крилатих та балістичних ракет.
  • Радник глави ОП Олексій Арестович наголосив, що під час ударів на аеродромах у Дягілєво та Енгельсі було пошкоджено кілька бомбардувальників, які окупанти могли б використати для чергової атаки. Тож замість залпу у 100 ракет, вийшло 70. Хоча і цього достатньо, щоб завдати чималого лиха.