Росія може напасти заради повернення води в Крим

На думку екскомандувача силами США в Європі генерал-лейтенант Бена Ходжеса, на початку осені Росія планує провести масштабні навчання "Кавказ 2020". І таким чином може вторгнутися на Південь України – Херсонщину. Військові можуть захопити греблю на півночі області, щоб повернути воду в Крим.

Увага Провальний парад у Росії: у чому небезпека для України

Як розповів 24 каналу дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара, виключати вторгнення Росії в Україну заради відновлення водопостачання в Крим не можна. Понад 80 % потреб півострова у прісній воді до анексії забезпечувала материкова Україна через Північно-Кримський канал. На півострові багато проблем. Проєкт так званого енергетичного мосту в Крим провалився. Плюс проблеми з водою. Хоча, наголошує експерт, для населення води вистачає. Проблеми у забезпеченні окупантських російських військ.

Росія повинна з кожним роком платити все більшу ціну за анексію Криму. Тоді в Кремлі задумаються, що робити далі. Один з варіантів – напад на Україну. Але водночас у Росії можуть піти на компроміси в переговорному процесі,
– вважає Олександр Хара.

крим росія
Російським окупантам не вистачає води в Криму / Фото росзмі

При цьому, зазначає дипломат, Росія розраховуватиме на певні проросійські настрої на Півдні України. Утім, переконаний Хара, сумнівно, що жителі цих областей підтримають агресію Росії, оскільки не хочуть мати другий Донбас. Навіть в Одесі поступово стихають протистояння у зв’язку з трагічними подіями 2 травня 2014 року.

Читайте також Мемуари Болтона: які наслідки для України та чому книга загрожує рейтингу Трампа

До речі, представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю Укрінформу заявив, що присутність російських військ у Придністров’ї і Криму – загроза для України. За його словами, будь-яка військова присутність Росії може бути використана для розвідувально-підривної діяльності або більш широкомасштабної агресії.

Донбас – як важіль тиску для відновлення водопостачання в Крим

На переконання співголови ГІ "Права справа" Дмитра Снєгирьова, Росія не піде на безпосереднє вторгнення в Україну з території анексованого Криму.

Пряме втручання Росії в Україну під гаслами відновлення водопостачання в Крим, покращення гуманітарної ситуації розглядатимуться як акт прямої військової агресії, і не матиме вже прихованої форми, як події на Донбасі. Отже, це призведе до посилення санкцій,
– розповідає Дмитро Снєгирьов.

Читайте також Генсек ООН Гутерреш оприлюднив доповідь про нові порушення Росії в Криму: подробиці документу

Експерт зауважує: головна тактика Росії – дистанціювання від факту окупації і збройної агресії проти України. Всі дії російської дипломатії і керівництва РФ направлені на те, щоб події на Сході України представити, як ніби внутрішній конфлікт.

війна на донбасі
Росія використає Донбас для відновлення постачання води в Крим / Фото Getty

За словами Снєгирьова, зараз на Донбасі відбувається накопичення і передислокація регулярних підрозділів збройних сил Росії. Зокрема, на початку червня російські війська увійшли на окуповану територію України. Присутність російської батальйонно-тактичної група було підтверджено ОБСЄ.

Росія піде на штучне загострення конфронтації на Донбасі, використовуючи саме ці території як важіль впливу на Україну з метою відновлення водопостачання в Крим,
– підкреслює Снєгирьов.

Увага Путін висловив претензії до сусідніх країн через "територіальні подарунки"

Коли Україна може відновити постачання води в Крим

Постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич назвав відновлення водопостачання в Крим значним важелем тиску на державу-окупанта. Чиновник підкреслив: водопостачання півострова можливе тільки після його деокупації.

крим
Відновити водопостачання лише після деокупації Криму / Фото Facebook

Як наголошує Олександр Хара, відновлювати водопостачання в Крим під гаслами гуманітарної місії не можна. Для населення води вистачає. А вода потрібна російським окупантам. Такий крок відтягне повернення Криму на невизначений час.

Головна умова, за його словами, – повний вихід Росії з Донбасу і Криму. Тоді можна говорити про відновлення водопостачання.