Таку думку 24 каналу озвучив політолог з Грузії Вахтанг Майсая. Раніше повідомлялось про те, що до кордону з Грузією прибув "військкомат на колесах".
Важливо Більше зброї Україні та антиросійських санкцій: реакція на проведені окупантами "референдуми"
Проблеми Грузії
Майсая розповів, що увесь грузинський народ проти того, щоб у країну масово тікали росіяни. У Грузії є біженці з України, яких там радо вітають. А ось утікачів з країни-окупантки не раді бачити, оскільки гібридна війна Грузії з росією досі триває. Унаслідок навали росіян, у Грузії вже є проблеми з інтернетом, утворюються величезні затори, забагато людей у метро, виросли ціни на квартири тощо.
Ситуація в нашій країні кардинально змінюється в гіршу сторону. Уже видно певні ознаки гуманітарної кризи,
– зазначив політолог з Грузії.
Кордон росії з Грузією
Він продовжив, що росіянам уже закривають кордон з Грузією з боку росії. Там уже відкрито 2 – 3 мобілізаційних пункти, де затримують людей, що підпадають під мобілізацію.
"Думаю, що скоро кремль попросить грузинську владу також перекрити кордон з нашого боку. Поки грузинська влада цього не робить. Навіть не скликає Раду національної безпеки", – зауважив Майсая.
Ставлення грузинів до війни
Політолог з Грузії додав, що його співвітчизники підтримують Україну й у політичному сенсі, й у ідеологічному. Щоправда, є у країні невеликий відсоток проросійських громадян. Зокрема, є 3 телеканали, які є філіями російських, але в них незначний рейтинг і авторитет.
Була спроба в грузині висловити протест на кордоні, але поліція не дозволила провести цю акцію. Однак хвилі протестів у Грузії продовжуватимуться,
– наголосив він.
Майсая про те, як уряд і народ Грузії реагують на втікачів з росії: дивіться відео
Грузія має проводити фільтраційні заходи
Майсая розказав, що згідно з грузинським законодавством, країна може реалізувати фільтраційні заходи на кордоні. Є чинний закон, за яким громадяни росії, які хоча б певний час знаходились на території окупованої Абхазії або Цхинвальського регіону, не можуть зайти в Грузію.
"Однак у нас є величезна кількість громадян, які живуть у росії, отримали там подвійне громадянство і можуть підпасти під мобілізацію. Грузинська влада дає можливість їм повернутись на батьківщину", – підкреслив політолог з Грузії.
Утім, за його словами, серед утікачів з росії можуть бути приховані диверсанти. Вони можуть учиняти диверсії або почати створювати прокремлівські структури.
Грузинська влада повинна вжити конкретних заходів, урегулювати ситуацію, яка може перейти в гуманітарну катастрофу й у потенційну воєнну загрозу з боку офіційних кордонів росії. Не кажучи вже про окуповані території Грузії,
– підсумував він.
Новини Грузії: останні події
- Після оголошення мобілізації багато росіян "чомусь" перестали підтримувати війну і почали втікати, зокрема, й до Грузії. На місцевому кордоні зараз катастрофічна ситуація, припускають, що може навіть статися прорив.
- Грузія не може відкрити "другий фронт" проти росії, позаяк не має на те ресурсів. Кремль зберігає на тимчасово окупованих грузинських територіях "броньований кулак", яким загрожує країні.
- Народ Грузії підтримує Україну в боротьбі з росією. Водночас після повномасштабного вторгнення країни-агресорки в Україну дії грузинської влади стали розчаруванням для українців.