Бюрократія в нашій країні потроху відступає, однак досі залишається багато бар’єрів, котрі заважають українцям розвивати власну справу. Зокрема, складно шукати ринки збуту, розвивати регіональну мережу і продавати по всій країні, утримувати відділ продажу, виділяти бюджет на рекламу.

Ці проблеми успішно вирішує участь у держторгах за допомоги електронної системи ProZorro.

По-перше, онлайн-торги доступні з будь-якої точки країни. Якщо ви можете організувати логістику на тих умовах, які потрібні замовнику, віддаленість вашої компанії не перешкода, ви можете брати участь у тендерах в усіх регіонах.

По-друге, дефіцит менеджерів з продажу компенсується тим, що в ProZorro не потрібно проводити тривалі і складні переговори, водити замовника в ресторани і т.д. Просто реєструєшся у системі та подаєш пропозицію.

В третє, без реклами також можна обійтися – ваша пропозиція в будь-якому разі буде оцінена замовником, незалежно від рівня впізнаваності бренду. Головне – якісний товар за найкращою ціною.

До Дня підприємця України, котрий відзначається у першу неділю вересня (цьогоріч – 4 вересня), експерти майданчика Zakupki.Prom.ua – офіційного учасника системи електронних публічних закупівель ProZorro – розповіли, в яких регіонах України бізнес найактивніше співпрацює з державою. А підприємці навели власні аргументи, чому вигідно брати участь у держтендерах.

Географія співпраці бізнесу з ProZorro

Усього за рік – від старту минулого бізнес-сезону до початку нинішнього – кількість підприємців, котрі зареєструвалися в системі електронних закупівель, виросла більш ніж на 1000%:

У той же час, є області в Україні, котрі значно перевершили навіть такий результат. Так, представників бізнесу з Донецької області від 1 вересня 2015 року до цієї ж дати 2016 року стало більше на 1880%. А кількість підприємців з Дніпропетровської області збільшилась на 1365%. Ці області, а також Київська, Одеська та місто Київ – "привели" в ProZorro близько 55% від загальної кількості учасників торгів.

У цілому карта активності бізнесу в державних закупівлях виглядає так:

Чому все більше підприємців працюють з ProZorro

Близько 30-ти тисяч підприємців зі всієї країни знайшли власні причини, аби стати постачальниками товарів та послуг державним органам. Певна річ, основну роль тут зіграли прозорість, доступність та простота процесу. Саме завдяки цьому така співпраця стала вигідною як державі, так і представникам бізнесу – у держбюджеті залишаються зекономлені мільярди гривень, а підприємці отримують величезний ринок збуту та контракти із найбільшим покупцем у країні.

Та поряд із очевидними вигодами від участі у електронних держтендерах постачальники наводять декілька неочікуваних аргументів.

1. Зручність та легкість. Ми звикли, що будь-яка взаємодія з державою – це нескінченний перелік папірців і технологічна відсталість. Однак, система електронних публічних закупівель ProZorro змогла переконати підприємців у зворотньому:

2. Мобільність. Сьогодні весь світ в один голос запевняє, що майбутнє – за кишеньковими гаджетами. Люди за їхньою допомогою шукають інформацію, займаються шопінгом, спілкуються, встановлюють додатки з різноманітними сервісами – від виклику таксі до спостереження за домашніми тваринами. Мобільність торкнулася і реформи держаних закупівель, особливо сприяв цьому запуск в нашій країні 3G:

3. Вибір бізнес-ніші. Підприємці з досвідом запевняють: аби стати успішним бізнесменом, потрібно вибрати правильний напрямок роботи, приходити на ринок із тим товаром, на який наразі є попит. І допоможе вирішити дилему ProZorro:

На сьогодні в ProZorro понад 9 тисяч закупівельників оголосили більше 180 тисяч тендерів на загальну суму майже 76 млрд грн. При цьому конкуренція у торгах досі не висока – в середньому 2,6 пропозицій на тендер. Тож, не варто зволікати і розмірковувати над доцільністю участі у держзакупівлях. Краще спробувати самому, перевірити власні сили і почати вигравати.

Читайте також: Что лучше покупать в интернете, а что – в обычных магазинах?