На відміну від "слідчої комісії генеральної прокуратури" самопроголошеної "ЛНР", яка розслідує обставини замаху на Плотницького, у росіян інші функції та завдання.
Основним завданням росіян є мінімізація наслідків внутрішнього конфлікту всередині самої "ЛНР" між лідерами двох ворогуючих кланів — Плотницьким і главою МДБ Леонідом Пасічником.
Представники ФСБ РФ наполягають на збереженні існуючого стану речей, коли Плотницький і Пасічник залишаються на своїх місцях, і передачі в подальшому всіх владних повноважень самопроголошеному "міністру" МДБ "ЛНР".
Саме цим пояснюються розбіжності у повідомленнях про стан здоров'я Плотницького і строки його повернення до роботи.
Нагадаю, 6 серпня на офіційному сайті Плотницького з'явилося аудіозвернення, в якому він поділився версією, хто міг стояти за замахом на його життя. Лідер бойовиків повідомив, що за замахом начебто стоять спецслужби США і України. Звернення завершується словами: "Нічого серйозного не сталося. Але всякий, хто говорить про мою недієздатність, — зрадник і ворог "Луганської народної республіки". Однак вже за годину запис було видалений.
7 серпня з'являються повідомлення, що Плотницький, на якого було скоєно замах, виписаний з обласної лікарні і в найближчі дні, "швидше за все, навіть в понеділок" зможе повернутися до роботи.
Станом на ранок 8 серпня ситуація зазнає кардинальних змін. Повідомляється, що Плотницкий залишається в лікарні Луганська і стан його залишається "важким, але стабільним".
Розвиток подій за останні дві доби показав, що запропонований варіант, за якого Плотницький, використовуючи факт замаху проти нього, починає масштабні зачистки серед опозиційно налаштованої до нього військової і політичної еліти "республіки", не задовольняє одну зі сторін конфлікту, а саме: ФСБ, структури якої курирують роботу "спецслужб" "ЛНР".
Фактично територія "ЛНР" перетворилася на поле битви представників російських спецслужб – ГРУ ГШ ЗС РФ та ФСБ РФ, які представляють інтереси ворогуючих сторін конфлікту всередині самої "республіки".
Подальший розвиток подій і доля учасників конфлікту Пасічника і Плотницького буде вирішуватися не в Луганську, а в Москві.