Шоу, скандали, зовнішність виконавця – невідомо що цього разу здивує публіку. Щоразу Європа зацікавлюється тим, чого вона дійсно потребує.
Усі перипетії, що розгортаються навколо «Євробачення», по суті, мало відомі тим, хто просто включає телевізор і голосує за хорошу пісню або артиста. Так, вже який рік поспіль бали залежать не лише від глядачів, але й від журі. Тому шанси в усіх 50 на 50.

Не хочеться заглиблюватись в історію, ті, хто слідкує за конкурсом хоча б кілька останніх років, і так в курсі найцікавіших моментів. Тенденції на конкурсі можна спостерігати ще з 2004-го, коли перемогла Руслана.

Опісля її перемоги почали вести на конкурс свій національний колорит, однак він швидко приївся. Фінські «Лорді» вразили своїми костюмами-монстрами, але вже через рік «клони» опинялись внизу турнірної таблиці …

Мені сподобалось, як нещодавно Діма Білан (переможець «Євробачення 2008») сказав, що завжди перемагає емоційна пісня. І не важливо про що в ній співається. Головне, щоб сам артист не просто грав, а вірив що він грає та відчував слова композиції від кінчиків волосся до пальців ніг.

От і дивіться. Ще за 1,5 місяці до конкурсу прогнозували перемогу Німеччині, Ізраїлю та Азейбарджану. При першому прослуховуванні запропонованих композицій – думки розділились, так і вийшло з результатами. Бо вже після виступів артистів в Осло, все стало зрозуміло. Дівчинка з Німеччині на ім’я Lena заполонила усіх своєю щирістю та простою. І пісня про те, як дівчата вдягаються, фарбують нігті та роблять нову зачіску – і все заради коханих чоловіків, отримала перше місце.

Загальне враження від цьогорічного «Євробачення» - наче відбувався конкурс молодих артистів на кшталт «Нова хвиля». Усі голосисті, цікаві, але чогось постійно бракувало.

Особисто мені сподобались пісень так з 15, зокрема Німеччини, Туреччини, Данії, Вірменії, Греції, Росії, Норвегії, Ізраїлю. Композиції різні, як за стилістикою, так і за постановкою шоу, але в них є єдине спільне – знову ж таки простота, щирість та енергетика виконання.

Так, можливо дійсно усі стомились від негативу та проблем. Наша Альоша зі своїм екологічним меседжем, не змогла на 100% переконати глядачів.

Та головною фігурою цього року все ж таки залишився казкар Олександр Рибак - той самий юнак, який подарував Норвегії диру у бюджеті країни розміром 17 мільйонів евро та свято усім підприємницьким структурам (готелів та ресторацій). Інформація про сексуальну орієнтацію співака досі одна з топ-тем не лише європейських, але й світових таблоїдів. Чи дійсно милий хлопчик Сашко з білоруськими коріннями теж любить хлопчиків, офіційно ніхто не підтвердив. До того ж йому вже встигли приписати роман з цьогорічною переможницею конкурсу.


Фото: www.eurovision.tv