Однак це аж ніяк не означає, що глава Чечні чи керівник ПВК "Вагнера" мітять на якісь важливі посади. Таку думку 24 каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман.

Читайте також "Грає усіма, мов кошенятами": хто входить до близького оточення Путіна

"Їм це взагалі не треба. Навіщо їм програна війна? На відміну від Путіна, вони все знають і все розуміють", – сказав Шейтельман.

Він зазначив, що Кадиров та Прігожин – прагматики, у той час як глава Кремля перетворився на релігійного фанатика.

Що робили б Кадиров чи Прігожин, якби отримали владу

На думку Шейтельман, якби ці двоє отримали владу, то чинили б зовсім інакше, ніж теперішній президент Росії.

"Вони навіть можуть не змінювати Путіна, а просто зробити його своїм інструментом. Однак вони будуть виходити з війни", – сказав політтехнолог.

Він наголосив, що навіть зараз Росія робить усе для початку переговорів з Україною.

Кадиров з Прігожиним придумають ще якийсь ефективний інструмент для того, аби завершити війну мирним врегулюванням. Якщо ми їм скажемо: "Відступіть на кордони України до 24 лютого", вони, звичайно, це зроблять, якщо у них буде така можливість,
– сказав Шейтельман.

"Є тільки 2 реальні загрози для України"

Тим часом на тлі критики путінських генералів у російській армії продовжуються кадрові перестановки. Зокрема, Владімір Путін призначив нового командувача Східного воєнного округу. Ним став генерал-лейтенант Рустам Мурадов.

За словами політтехнолога, такі зміни не вплинуть на ситуацію на фронті.

Є тільки 2 реальні загрози для України – ядерна зброя та кілька мільйонів людей, яких росіяни можуть прислати на фронт. Адже це – все ж велика сила, навіть якщо вони наступатимуть з палицями. Всі інші кроки зі змінами та призначеннями – це наче мертвому припарки,
– наголосив Шейтельман.

Як кадрові перестановки ворога допомагають ЗСУ

За його словами, кадрові перестановки у російській армії – це свідчення хаосу і безсенсових рішень Путіна. Втім, у цьому є великий позитив для України.

Завдяки цьому ми виграємо час. Коли ворог йде на такі зміни, він розраховує, що вони будуть корисними. Тобто ворог думає: "Я ж змінив керівника. Отже, за найближчий місяць має щось відбутися",
– пояснив Шейтельман.

Однак, за його словами, становище російської армії на полі бою ніяк не змінюється. А ЗСУ тим часом отримують додатковий місяць для контрнаступу.

Стрім Дарії Кудімової та Михайла Шейтельмана: дивіться повне відео

Проблеми Путіна через поразки в Україні: коротко