Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Росія відвела "вагнерівців" з-під Бахмута й замінила їх.
Важливо Leopard вже в лютому можуть "піти в бій", – полковник ЗСУ про застосування танків на фронті
Бахмут – непростий для наступу й оборони
Світан зазначив, що Бахмут – непростий як для російського наступу, так і для української оборони. Він розташований у низині, вздовж річки Бахмутка. Західніше Бахмута розташований Часів Яр. А це вже висота, з якої зручно обороняти Бахмут.
Однак і в росіян є така перевага, особливо з півдня, з боку Горлівки. Це так зване Горлівське підвищення. Воно йде від Горлівки на Курдюмівку далі на Часів Яр і йде туди на північ у бік Соледара. Тобто, на цьому підвищенні в районі Соледара ми нині й утримуємо цей район,
– зауважив військовий експерт.
Він додав, що росіяни наступають на Бахмут не з півночі, а з півдня, з висоти. Що з нашого боку, що з їхнього боку, Бахмут з висот, як на долоні. Щоправда, там ще не розбита промзона, висотки, які руйнують росіяни, також слугують непоганим рубежем оборони, там навіть танк можна заховати.
"Нині Бахмут є хорошим укріпрайоном. Саме через промзони і зруйновані будинки. Тому рух росіян зрозумілий, він реально небезпечний. Ми Бахмут підтримуємо, підкріплюємо висотами, як мінімум, з боку Часового Яру. Іде боротьба за це місто, але не за саме місто, як таке, а саме за рубіж оборони", – наголосив льотчик-інструктор.
Світан про те, що біля Бахмута триває боротьба за рубіж оборони, українці стримують ворога: дивіться відео
Критичної ситуації поки немає
За його словами, критичної ситуації біля Бахмута поки немає. З півночі росіяни не зможуть обійти місто. Крім того, вони ще навіть не вийшли до траси Костянтинівка – Бахмут, яка є важливою артерією постачання для нашого угруповання в Бахмуті.
Ще є декілька трас і на Слов'янськ, і прямо через сільські дороги на Дружківку, на Краматорськ. Поки нині нашому бахмутському угрупованню нічого не загрожує,
– підкреслив полковник ЗСУ в запасі.
Ситуація на Донбасі: останні новини
- У ніч на 29 січня потужну "бавовну" підвезли до Іловайська. Відомо, що її розвантажили на місцевій залізниці.
- Російські загарбники відновили наступальні атаки в районі Вугледара. Також окупанти розпочали невеликі штурми в Запорізькій області та навколо міста Донецьк.
- Активні наземні наступальні дії окупанти відновили перед ймовірним новим масштабним наступом на Донбасі. Адже ще наприкінці 2022 року начальник генштабу Росії Валерій Герасимов заявив, що російські війська зосереджують основні зусилля на захопленні цього регіону.