Про це розповів керівник прес-служби Вінницької єпархії Православної церкви України протодиякон Владислав Демченко, передає Укрінформ.
Читайте також: На Вінниччині ще дві парафії Московського патріархату перейшли до ПЦУ
"Процес переходу парафій з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної церкви України набирає оберти. Наразі можемо говорити про те, що таких церковних громад – вже понад двадцять. Частина вже оформила свої плани юридично, решта – ще у процесі. Але щодня нам телефонують і консультуються", – зауважив священнослужитель.
Водночас він зазначив, що лише упродовж минулих вихідних до ПЦУ перейшли п’ять парафій. За його словами, зокрема, мовиться і про найстаріший 120-річний храм Вінниччини – ікони Божої Матері "Всіх скорботних радості", що розташовується у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру.
Читайте також: На Вінничині три парафії Московського патріархату перейшли до ПЦУ: подробиці
"Рішення про перехід під юрисдикцію ПЦУ також ухвалюють і парафії у районах області. Так, 23 грудня вибір на користь Православної церкви України зробила громада храму Різдва Пресвятої Богородиці села Махнівка Козятинського району, а також парафіяни з сіл Сальник і Гущинці Калинівського району", – додав Владислав Демченко.
Нагадаємо, напередодні на Хмельниччині до складу об’єднаної православної церкви України разом зі своїм предстоятелем перейшли парафіяни Свято-Миколаївського храму у селі Доброгорща, що входив до складу колишньої Української православної церкви Московського патріархату. Зауважимо, що ця релігійна громада стала першою в області, яка вирішила приєднатися до Помісної церкви.
Як створювали Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, сваященнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.