Нове покоління фотоелектричних технологій допоможе перетворити будівлі на джерела відновлюваної енергії завдяки інноваційним сонячним панелям, які можна встановлювати практично на будь-якій поверхні. Про це пише 24 Канал із посиланням на Ecoticias.com.

Дивіться також У Німеччині розмірковують над демонтажем вітряних турбін: чим це пояснюють

Що це за технологія

Це відкриття значно розширює можливості використання сонячної енергії у міських умовах, де простір для традиційних панелей на дахах обмежений​

Традиційні сонячні панелі на основі кремнію мають певні обмеження через їхню вагу та жорсткість. Проте нові розробки, такі як ультратонкі плівкові панелі від компанії Heliatek, вирішують ці проблеми. Ці легкі та гнучкі елементи можна легко наносити на циліндричні або нерівні поверхні, включаючи фасади будівель, резервуари для води, автобусні зупинки та навіть вікна.

Переваги

  • Універсальність

Нові плівкові фотоелементи дозволяють використовувати будь-які поверхні будівель для збору сонячної енергії, перетворюючи стіни, вікна та навіть інтер'єри на генератори електроенергії.

  • Зелені міста

Якщо такі панелі встановлюватимуться на кожному будинку, вони можуть не тільки забезпечувати власні потреби в електроенергії, але й продавати надлишки у мережу. Це перетворює будівлі на мініелектростанції, сприяючи зниженню викидів вуглецю​

Виклики та перспективи

Попри величезний потенціал, нові технології все ще потребують удосконалення. Наразі більшість прототипів мають обмежений термін служби та високу вартість виробництва. Підвищення їхньої ефективності та зниження витрат на виготовлення є пріоритетом для подальшого розвитку.

Турбота про екологію – є важливою частиною корпоративних цінностей "МакДональдз". Відтак у березні 2024 року компанія анонсувала відмову від пластикових столових приборів та їх поступову заміну більш екологічними. Це дасть змогу зменшити використання пластику аж на 40 тонн щорічно!

Загалом, удосконалення технологій фотоелектричних елементів може революціонізувати енергетичний сектор, перетворивши міські будівлі на джерела чистої енергії і сприяючи боротьбі зі зміною клімату.