З 2012 по 2016 роки Чевік був постійним представником Туреччини в ООН, повідомили у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Читайте також: ЦВК відхилила спостерігачів від РФ на президентських виборах

"Міцна підтримка Туреччини моніторингової місії, що діє на принципах неупередженості та прозорості, буде продовжуватися. Ми впевнені, що посол Чевік, перебуваючи на посаді очільника, також сприятиме місії і тим самим забезпечить мир і стабільність в регіоні (на Донеччині та Луганщині – 24 канал)", – зазначили у відомстві.

Раніше також обрали заступницю голови місії. Нею стала Aнтьє Ґраве. У місії кажуть, що Ґраве має значний досвід у сфері вирішення конфліктів. До того Ґраве працювала в Афганістані, Пакистані, Ємені та на Гаїті.

За менш ніж два тижні завершуються повноваження чинного очільника моніторингової місії ОБСЄ Ертурула Апакана. На цій посаді він перебував п'ять років.

Чим займається місія ОБСЄ в Україні?Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.

В Україні організація відома, у першу чергу, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.