Це статистика лише про ті справи, які передали до суду. Адже більшість підліткових правопорушень вирішується мирно – батьки просто відшкодовують потерпілим збитки.

Випадків, коли підлітки беруть до рук зброю, більшає. У поліції звітують: лише торік кількість злочинів, скоєних дітьми, виросла вдвічі.

Найбільше діти вчиняють майнові злочини, тобто це крадіжки, грабунки, ну і зараз підлітки беруть участь навіть у розбоях. Якщо в 2014 році 31 пограбування вчинили підлітки, то в 2015 році – 92. Якщо розбоїв у 2014 було вчинено 11, то в 2015 – 22,
— розповіла керівник дитячої поліції у Києві Лариса Зуб.

Слідчі констатують: злочинність стрімко молодшає. Якщо раніше на кримінал наважувались 16-літні, то тепер все частіше ловлять навіть 11-річних. Залізти в чужу оселю чи відібрати мобільний телефон у однолітка дітей спонукає насамперед безгрошів'я та проблеми в родині. І як не дивно – бажання заявити про себе батькам і суспільству.

Правоохоронці впевнені: часто підлітки ідуть на злочин, бо впевнені у своїй безкарності. Якщо ж пояснити, які покарання на них чекають: криміналу стане значно менше. Кримінальна відповідальність настає з 16 років, але за особливо тяжкі злочини – з 14. Найжорсткіше покарання – позбавлення волі. У легших випадках: збитки, завдані дітьми, відшкодовують батьки.

Читайте також: Молода студентка заробила мільйон на наркотиках з Донеччини