Про це він заявив виступаючи на парламентських слуханнях на тему "Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання". Міністр зазначив, що йдеться про однорічне навчання дітей з 5 років. На думку Табачника, у разі запровадження 11-річного терміну навчання доцільно було б поєднати шкільні програми 11 і 12 класів.

Він зазначив, що інший варіант розвитку шкільної освіти — надати дозвіл місцевим радам самостійно ухвалювати рішення про термін здобуття повної загальної середньої освіти за програмою або 11, або 12 років. При цьому міністр зазначив, що не є прихильником такого варіанту.

Табачник зауважив, що вирішальним при ухваленні такого рішення має бути стан матеріальної, фінансової бази, навчально-методичного, кадрового забезпечення кожного навчального закладу.

Він наголосив, що Міністерство освіти і науки організувало проведення низки досліджень з приводу термінів здобуття дітьми середньої освіти. За словами міністра, згідно з результатами опитувань, негативне ставлення до запровадження 12-річної освіти висловлює понад 79% громадян.

"Риторичним видається запитання: що краще для молодої людини — ще рік навчатися в школі з крейдою в руках чи в будь-якому вищому професійно-технічному закладі здобувати обрану професію, що краще для держави, яка поставила перед собою амбітні цілі розвитку економіки — вкладати мільярди у продовження навчання в середній школі чи в якісну підготовку фахівців", — сказав Табачник.