Довгий червоний промінь в центрі зображення – галактика NGC 5866, яка розташована в 44 мільйонах світлових років від Землі.

Читайте також: Вчені зафіксували надзвичайно яскравий спалах чорної діри

Виразні краї зображення свідчать, що навколо галактики – дуже щільне кільце з космічного пилу. Вона поглинає світло зірок, а потім відображає його, в тому числі в інфрачервоному діапазоні, в якому і був зроблений знімок.


Знімок галактики NGC 5866

Особливості зоряного утворення. Подібні структури зазвичай з'являються на ранніх стадіях злиття галактик, але в даному випадку відсутні сліди деформації кільця, які зазвичай з'являються в такі періоди. Як правило, на подібних "фотографіях" галактики нагадують утворення зі спіральними рукавами або безформні туманності. Але в цьому випадку вченим вдалося зняти тільки плоский "край" NGC 5866.

Пояснити незвичайну структуру космічного утворення вчені поки не можуть – "незручне" становище галактики в просторі ускладнює її вивчення.

Походження знімку. Spitzer зробив цей знімок в ході "холодної" місії, яка завершилася в 2009 році. Кольорами маркується світло, що випускається в інфрачервоному діапазоні з різними довжинами хвиль. Блакитний – для світла з довжиною хвиль довжиною 3,6 мікрон, зелений – 4,5 мікрон, червоний – 8 мікрон. Блакитний ореол навколо пилового диска випускається зірками, які складають більшу частину маси галактики.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно