За словами журналістки, в українській армії смертність від втрати крові становить близько 60%, в той же час як в арміях країн Заходу та НАТО цей показник не перевищує 30 %.

"Україна гемостатиків не виробляє, раніше ми їх закуповували в Росії, тому допомага гемостатиками з-за кордону дуже важлива", — розповіла Лазарева.

Ще одна потреба ЗСУ – термобілизна, зокрема вогнетривка, адже наша армія взагалі не має такого виду одягу. Особливо це важливо для танкістів, яким вона може врятувати життя.

Про допомогу з Франції

Ще один проект направлений на допомогу вдома та сиротам героїв.

"Наразі планується привести 5 дітей українських героїв, що віддали життя за Україну, до українського табору у Франції", — сказала волонтер.

Французи, каже Лазарева, допомагають анонімно, але щедро. Так, одна пожертва дозволила одягти цілий добровольчий батальйон.

Посилки з допомогою для бійців з Франції відправляють практично щосуботи.

"Буває, що гроші збираємо на мітингах, це спільна велика пожертва і тоді це велика відправка. Але намагаємось відправляти щосуботи", — наголосила Лазарева.

Про інформаційну війну

За її словами, кожен допомагає там, де в нього виходить найкраще. Журналісти мають мобілізуватись на боротьбу з інформаційною війною.

"Ми стикаємось з прямою брехнею, яку озвучують не лише російські журналісти, а й їхні французькі захисники, поширюють дезінформацію, яку видають за інформацію", — каже журналістка.

Вона наголошує, в цій ситуації дуже важливо тверезо і спокійно реагувати на нахабні брехливі заяви спікерів, щоб не справити враження людини неврівноваженої.

"Не лише Україна не готова до цієї інформаційної війни, а й Захід також", — заявила Лазарева.

Про самоорганізацію українців

При цьому вона наголосила, українське суспільство вже не раз демонструвало вміння добре організовуватись горизонтально.

"Це довела свого часу Січ, це довів Майдан, і зараз волонтерська мережа – це також реінкарнація січового коду. Якщо через всі голодомори Україна вижила, то вона виживе і зараз", — наголосила Лазарева.