Про це йдеться у відповіді за підписом начальника УДО Валерія Гелетея на запит програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" та каналу "UA:Перший").

Перед публікацією розслідування "Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента" редакція програми звернулася до Управління держохорони з проханням повідомити, чи були відряджені співробітники цього управління з президентом Порошенком під час відвідин Мальдів і якщо так, то скільки співробітників було відряджено? Чи зустрічали співробітники УДО та транспорт Управління Порошенка в аеропорту "Київ" вночі 8 січня? Та чи має голова держави, відповідно до чинного законодавства, право користуватись приватним літаком або чартером приватної компанії для приватних перельотів?

Читайте також: Порошенко потрапив до цікавого рейтингу багатіїв

Єдине, що зазначили у відповідь в УДО, що державна охорона посадових осіб, визначених законом, забезпечується безперервно в місцях їх постійного та тимчасового перебування, однак точних відповідей на запитання не надали.

"Запитувані відомості становлять службову інформацію", – йдеться у відповіді на запит.

Водночас знімальна група програми "Схеми" 8 січня ввечері зафіксувала, що на приліт президента в аеропорту "Київ" не чекав звичний кортеж, на перехрестях не чергували поліцейські, а довкола аеропорту не було нацгвардійців. Натомість на територію аеропорту, конспіруючись, час від часу вимикаючи фари, заїхали чотири мінібуси-"Фольксвагени" і "Мерседес", як пізніше з’ясували журналісти, на так званих "номерах прикриття".

Із розслідування "Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента" стало відомо про те, що Петро Порошенко відпочивав на Мальдівських островах у п’ятизірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli, що складається лише з розкішних приватних вілл посеред Індійського океану. Неафішований президентський відпочинок, що тривав з 1 по 8 січня разом з перельотом, загалом коштував не менше ніж 500 тисяч доларів, що становить понад 14 мільйонів гривень.

Мальдівський відпочинок Порошенка обійшовся у понад 14 мільйонів гривень

У відповіді на запит програми "Схеми" в Адміністрації Президента зазначили, що це був "короткий відпочинок": "Цю поїздку він оплатив сам з власного рахунку задекларованих коштів, що буде відображено в його електронній декларації".

В офісі Порошенка також підкреслили, що всі дані щодо президентської діяльності розміщуються на офіційному сайті, водночас "рішення про те, що інформація про ці поїздки (на Мальдіви, а також до державної резиденції Гута на Івано-Франківщині у грудні минулого року – 24) буде оприлюднена постфактум, було ухвалено заздалегідь, виходячи з міркувань безпеки".

Читайте також: Журналісти з'ясували, якими гастрономічними шедеврами міг харчуватися Порошенко на Мальдівах

Утім, в Адміністрації Президента й особисто сам глава держави уникнули відповідей на питання журналістів "Схем" про те, в який спосіб здійснювалася оплата за переліт і проживання, в яку загальну суму обійшовся відпочинок, хто був разом із президентом на борту літака, а також чи зустрічався Порошенко з кимось з офіційних осіб інших країн, політиками чи бізнесменами під час свого перебування на Мальдівах та чи проходив він паспортний і митний котроль під час вильоту та прильоту.

15 січня "Схеми" надіслали запит Петру Порошенку, продемонструвавши зібрані редакцією докази президентського вояжу в усіх подробицях. А вже наступного дня Адміністрація Президента для інформагентства "Інтерфакс" визнала факт президентського відпочинку на Мальдівах, щоправда без жодних дат і подробиць.

Повний випуск розслідування програми "Схеми" дивіться тут.