У музеї Другої світової війни відбулася зустріч, де розповідали про трагедію свого народу. Два роки тому до слова ставала і українка чеченського походження Аміна Окуєва.

Читайте також: Фото та особисті речі Аміни Окуєвої стали експонатами виставки у Дніпрі

"Ми говорили з Аміною на зустрічах про травень 1944 року і депортацію кримськотатарського народу. А далі могла і бути депортація українців", –повідомляє заступник гендиректора музею історії України у Другій світовій війні Людмила Рибченко.

Аміна Окуєва вважала, що шлях до звільнення Чечні лежить через Україну. Вона мала неймовірну силу духу та чіткі переконання. Аби не допустити цього вже у наш час, Аміна Окуєва пішла на Майдан. Тоді вона закінчувала інтернатуру в Одесі та працювала у хірургічному відділенні.

Це було пов'язано з її рішучістю. Уже тоді вона розуміла, що Майдан переможе та почнеться війна з Росією. Для неї було важливо опинитися на передовій і захищати Україну,
– коментує мати Аміни Окуєвої Ірина Камінська.

Замість хіджабу Герой України одягнула воєнну балаклаву і стала на захист держави. Її любили люди різних національностей та конфесій.

Нагадаємо, Аміна Окуєва разом зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим пішла добровольцем у зону АТО. Була громадським активістом та військовослужбовцем, учасницею подій Революції Гідності та війни на сході України. Аміну Окуєву вбили 30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха, що на Київщині