Від стадіонів, бійок і запалених факелів до автоматів, війни і образу захисника. "Зухвалість і молодість" – так називається проект мисткині із Дніпра Юлії Кривич. Розповідає, все почалося зі знайомства з дніпровськими футбольними фанатами. Спостереження переросли в мистецький проект, який показує, як змінювалися цінності молодих людей на тлі радянської пропаганди.

На фотографіях Юлії Кривич – мапа Радянського союзу без України, поле, яке поступово перетворюється на пікселі, оптичні приціли і татуйованих хлопців.

Читайте також: Відомий художник намалював чемпіона Абраменка та прокоментував його обійми з росіянином

За словами художника Дмитра Старусєва, фотографії – візуалізація емоцій. Митець по-особливому побачив монумент дружби на кордоні трьох країн – України, Білорусі та Росії.

До цих робіт потрібно ставитись як до поезії. Це не пряма фіксація реальності,
– зазначив Дмитро Старусєв.

У центрі уваги харківських митців Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського – трамвай КТМ-5. Саме трамвай цієї моделі забрав життя 34 людей у місті Кам'янське 1996 року. Тоді у нього відмовили гальма. Найжахливіше те, що ці старі трамваї – досі на лініях. Митці за допомогою фото, відео та інтерв'ю дослідили, в якому стані вони сьогодні. Свій проект вважають соціально відповідальним.

Роботи усіх 20 митців так чи інакше пов'язані з реаліями життя в Україні. Соціальні процеси документують у нестандартній формі – звуки, відео, інсталяції. Проте частину робіт і їх цінність складно зрозуміти. Автори ж переконують: мистецтво не вимагає пояснень, його треба відчути. Виставка в Pinchuk Art Centre буде працювати до 13 травня.