На офіційній сторінці Посольства України в США у Facebook зазначається, що санкції повинні будуть залишатися в силі, поки Росія не звільнить моряків та кораблі.

Читайте також: Кабмін ввів нові санкції проти Росії: деталі

Законопроект передбачає введення американських санкцій проти 24 високопосадовців російських спецслужб і наближених до них осіб за незаконне затримання 24 українських моряків і 3 суден українських ВМС у Керченській протоці в листопаді минулого року.

У спільній заяві з приводу подання законопроекту американські законодавці відзначили, що "міжнародна спільнота не повинна стояти осторонь, тоді як Росія посилює свою агресію в Європі та світі".

Цей законопроект – потужне послання українським морякам та їхнім родинам про те, що США не забувають про їх героїчну боротьбу за захист демократичного шляху і суверенітету своєї країни. Закликаємо своїх колег підтримати цей двопартійний законопроект, а Росію негайно звільнити українських моряків,
– наголосили конгресмени.

Співавторами законопроекту є конгресмени-демократи Марсі Каптур та Майкл Квіглі, а також республіканці Енді Харріс і Брайан Фітцпатрік.

Як українські моряки потрапили у полон РФ?25 листопада 2018 року українські військові планово прямували до порту Маріуполя. Цього дня російські прикордонники протаранили їхній буксир в Азовському морі. Опісля росіяни обстріляли українські судна, поранивши 3 моряків, та захопили 2 українські катери "Нікополь", "Бердянськ" і буксир "Яни Капу".

До російського полону потрапив увесь екіпаж судна у складі 24 моряків. Наразі вони перебувають у московських СІЗО під арештом. Трибунал ООН наказав Росії звільнити моряків, однак в РФ вважають, що трибунал не має права розглядати цей інцидент.

17 липня російський суд продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим на три місяці. Засідання проводили у закритому режимі. Моряки не відповідали на жодні питання, окрім тих, що стосуються їхніх імен, дати народження та військового звання.


Полонені українські моряки / інфографіка 24 каналу