Тематика саміту буде досить вузькою, і цим пояснюється його нетривалість: власне, засідання триватиме менше ніж півдня у вівторок і завершиться о 16:30 (23:30 за Києвом) прес-конференцією Обами.
"Наш ядерний саміт стане можливістю для 47 держав (включаючи США) зробити конкретні кроки для реалізації нашої мети - забезпечення безпеки всіх ядерних матеріалів по всьому світу протягом чотирьох років", - йдеться в заяві Обами, присвяченій нещодавно оприлюдненій новій ядерній доктрині США.
"Саміт з ядерної безпеки буде присвячений дуже вузькій тематиці - вразливості ядерних матеріалів і захисту їх від загрози потрапляння до рук терористів", - сказала незадовго до саміту спецпредставник президента США з проблем ядерного нерозповсюдження Сьюзан Берк.
Менш ніж за тиждень до початку вашингтонської конференції адміністрація Барака Обами представила довгоочікувану ядерну доктрину США. У цьому документі вперше чітко сказано, що відтепер головною загрозою світовій і американської безпеки є не ядерне протистояння держав, а загроза ядерного тероризму і розповсюдження ядерної зброї.
За чотири дні до початку саміту президент США зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим підписав договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
На саміті зберуться лідери 47 держав світу. Багатьох з них пов'язують один з одним вельми непрості відносини. Увага світових ЗМІ прикута до майбутньої двосторонньої зустрічі президента США з главою КНР Ху Цзіньтао. Відносини з Китаєм у Сполучених Штатів останнім часом розвиваються досить складно. Це пов'язано і з ситуацією навколо компанії Google, і з наміром США постачати зброю на Тайвань, і з недавньою зустріччю Обами і Далай-лами.
У рамках саміту відбудеться перша зустріч Обами з новообраним президентом України Віктором Януковичем. Основними темами наміченої на понеділок зустрічі, крім нерозповсюдження, названі військову співпрацю і енергобезпеку.
У США збираються лідери світових держав на самміт по ядерній безпеці. Основні теми саміту були сформульовані президентом США Бараком Обамою.