Американські та європейські фондові ринки закрились у четвер на максимальних цінах за 18 місяців. Нафта в свою чергу була найдорожчою за рік. Причиною таких різких змін стала чергова порція позитивних макро-даних із Європи та США. Іншим фактором стала звістка про ріст цін на нафту.
У Німеччині індекс продуктивної активності складений із опитування менеджерів по закупкам, виріс із 57,4 пунктів до 65,5 пунктів у березні. Ці дані говорять про прискорення темпів відновлення виробництва самої Німеччині та ЄС. Зважаючи на те, що Німеччина є одним із найбільшим експортером у Європі, ці дані вказують на продовження відновленням світового попиту.
У США кількість заявок на допомогу безробітним скоротилась на 439 тисяч. Індекс продуктивної активності складений інститутом управління поставками, виріс із 56,5 пунктів до 59,6 пунктів у березні. Всі ці показники вказують на відновлення виробництва у країні, що є каталізатором росту світових сироввинх та фондових ринків.
У Росії також помітні позитивні тенденції пов’язані із ростом цін на нафту та подорожчанням промислових металів.
Індекс ММВБ виріс на 2% до 1 479 пунктів, індекс РТС додав 2,3%, закрившись на позначці 1608 пунктів. Підвищеним попитом користувалися компанії металургійного сектора: "Северсталь" (+5,8%), НЛМК (+3,7%). Нафтогазовий сектор дорожчав в рамках ринкових тенденцій: Газпром додав 2%.
Американські та європейські фондові ринки закрились у четвер на максимальних показниках за 18 місяців. Нафта в свою чергу була найдорожчою за рік.