Іноді громадяни України очікують на візу до трьох місяців.

Німеччина - одна з країн Євросоюзу, яка має дуже строгу візову політику. Бажаючим отримати візу доводиться довго чекати на співбесіду, але навіть після неї візу отримують не одразу.

Найчастіше німецьку візу хочуть отримати росіяни, потім китайці і турки, українці на 4-му місці.

Згідно з даними статистики уряду ФРН, за минулий рік українці зверталися по німецьку візу більше 120 тисяч раз.

У найбільшому візовому центрі Німеччини у світі в Москві доводилося чекати 5 тижнів. А от у Київському консульському відділені люди, які хотіли поїхати у приватну поїздку і не мають родичів в Німеччині, чекали 11 тижнів.

Швидше отримували візу ті, хто мають родичів, за 15 робочих днів. Візу на подорожі з діловою метою давали за 8 днів.

МЗС Німеччини не заперечують проблему, однак кажуть, що проблеми через "сезонні напливи". Уряд ФРН обіцяють вжити додаткових заходів. Щоб вирішити проблему з чергами, зовнішньополітичне відомство Німеччини перекладає частину своїх завдань на приватні фірми.

Конкурси з відбору таких фірм вже проводяться. І хоча черги скоротяться, проте ціни на візи зростуть.

Громадяни України і Польщі не платитимуть за візу, якщо планують перебувати в іншій країні від 3 місяців, але не більше року.

Нагадаємо, громадяни України і Польщі не платитимуть за візу, якщо планують перебувати в іншій країні від 3 місяців, але не більше року.

Міжурядові угоду з Польщею Кабінет Міністрів затвердив 8 серпня. Підписали її ще 6 липня у Польщі. Угода діє з 15 вересня.