Федір Філіп (помічник начальника ГУ МНС України в Закарпатській області): “Причини підтоплення, в більшій мірі, стали забруднення сміттям, різним мотлохом, не розчистка населенням, органами місцевої влади”.

Оселю пані Поліни підтоплює майже щороку, як тільки починається період дощів. Як вберегти господарство та будинок - жінка не знає. Кілька разів завозили глину та каміння, але безрезультатно. Вода залила не лише двори, а й городи.

Поліна Ісайська (мешканка с. Червоне): “Стільки грошей тут потратили і що? І ніякого здвигу немає”.
Марина Ваколя (мешканка с. Червоне): “Картопля, кукурудза, і буряк - самі бачите усе у воді”.

Усього в селі Червоне майже 300 дворогосподарств. Половина з них - у воді. Бюджет села дотаційний. Тож допомогти потопельникам місцева влада не може. Сподіваються, допоможе очищення каналу, який відводить воду. Гроші - а це близько 90 тисяч гривень - Ужгородська райрада вже виділила.

Марія Вучкан (сільський голова Червоного): “Будуть чистити канал, який відводить цю воду. Якщо цей канал буде розчищено, то, я думаю, проблема буде вирішена. Цих коштів не достатньо, але сподіваємося, що нам буде ще виділено, аби повністю прочистити цей канал, а він протяжністю десь півтора кілометри”.

Рятувальники кажуть, наразі ситуація під контролем. Однак синоптики і надалі прогнозують опади, тож впродовж наступних двох днів рівень води в річці Тиса може піднятися до 4-х метрів.