Найбільше побоюються наслідків "бавовни" російські "колоністи". Про це 24 каналу розповів колишній представник президента України в АР Крим Борис Бабін.
Зверніть увагу Чому вибух на Кримському мосту не був ракетним ударом: пояснення військового оглядача
Чи є паніка
Експерт зазначив, що у Криму можна побачити ажіотаж і паніку в окремих категорій "населення".
З самого ранку у суботу першими відреагували таксисти та інші автомобілісти. Вони швидко поїхали на заправки й розпочали розбирати пальне. Зокрема, в каністри. Це був найбільш очікуваний крок. Я не скажу, що є загальна паніка щодо харчових продуктів, але є черги до банкоматів,
– пояснив Бабін.
За його словами, люди розуміють, що найменші перебої з продукцією все-таки будуть.
"Найбільшу кількість панічних настроїв мають російські "колоністи" й декілька тисяч "туристів". Для "колонізаторів" – це "третій дзвіночок перед виставою". Вони розуміють, що надалі їх питатимуть, що вони тут роблять. Ситуація з кожним тижнем подальшої російської агресії стає все більш "пікантною", – додав експредставник президента в АР Крим.
Як реагують окупанти на "бавовну" на Кримському мосту: дивіться відео
Скільки російських "колоністів"
Бабін зауважив, що на тимчасово окупованому півострові є три основні категорії "колоністів".
Перша – це військові, яких просто перемістили з родинами, друга – це чиновники і їм подібні, які прибули до Криму "напівдобровільно". Їм створювали умови, щоб вони були частиною російської колонізації. Це і вчителі, і прокурори й дуже широкий спектр людей, якими Росія хоче наситити півострів, щоб забезпечити злочинну русифікацію,
– вказав експерт.
Читайте також Лише два варіанти: що насправді відбулося на Кримському мосту
Він розповів, що третя категорія – це люди, які перебувають "у пошуках долі", прямуючи до Криму.
"Зважаючи на те, що на півострові фактично немає економіки з 2013 року, то ця група складається переважно з тих, хто у Росії багато вкрав, або хто отримує в Росії певний зиск – військові, пенсіонери, відставники російських служб тощо. Вони мають доходи не в Криму і прагнуть померти на півострові на старості років", – підкреслив співрозмовник.
Бабін резюмував, що загалом у Криму сотні тисяч "завезенців".
"До прикладу, місто Севастополь. До окупації у ньому було до 300 тисяч людей. Сьогодні – це майже 500 тисяч. Висновки робіть самі. І це попри те, що у Криму глибока демографічна криза", – зазначив експредставник президента в АР Крим.
Вас також може зацікавити – що могло бути у цистернах на Кримському мосту: дивіться відео
Вибухи на Кримському мосту: що відомо
- Зранку 8 жовтня пролунали вибухи на Кримському мосту. Уже стало відомо, що за "бавовною" стоять українські спецслужби, зокрема й Служба безпеки України.
- На "бавовну" на Кримському мосту уже мемами відреагували українці, а росіяни – істерикою.
- Тепер постачання ворожої техніки, яке йде через Крим – суттєво зміниться та відіб'ється на можливості росіян обороняти Херсонську область.
- Водночас наразі невідомо, що стало причиною руйнувань мосту. Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що поки не можна говорити, що про ракетні удари ЗСУ.