Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, розташування України є доволі вигідним для подальшого збуту зброї.

Дивіться також Новий етап затяжної війни, як Путін хоче виснажити Захід: що західні ЗМІ пишуть про Україну

Зацікавленість Німеччини

Олег Жданов пояснив, що західні зброярі наразі здійснюють цілеспрямовану діяльність у цьому питанні.

Країни-партнери потихеньку починають протоптувати собі доріжку для того, щоб "зайти" в Україну саме з виробництвом своєї зброї,
– наголосив він.

На його думку, одна із зацікавлених сторін – Німеччина, в якій і відбувся прорив у дозвільній тенденції постачання озброєння Україні.

Зокрема, відомо, що одна німецька компанія веде перемовини з Україною щодо розміщення заводу з виробництва зброї.

"Цей завод хочуть побудувати та запустити на ньому новий танк "Пантера", – розповів військовий експерт.

Втім, це ще далеко не все.

Олег Жданов розповів, які країни Заходу хочуть будувати в Україні заводи із виготовлення озброєння: дивіться відео

Чи вигідно буде Україні

Олег Жданов пояснив, що Захід чудово розуміє, що на ЗСУ очікує повне переозброєння.

"Це дуже потужний ринок озброєння", – наголосив він.

За його словами, у нас було 800 танків у бойовому складі до війни. Є вірогідність, що після закінчення війни ми розгорнемо армію чисельністю не 350 тисяч, а, наприклад, 450 тисяч.

Тому танків може бути й 900, і 1000. 1000 танків – це величезне оборонне замовлення. А скільки бойових броньованих машин, артилерії, стрілецького озброєння треба виготовити та покласти в склади?
– пояснив він.

Військовий експерт пояснив, що також британці готові заходити в Україну: будувати тут заводи, створювати тут робочі місця, виготовляти зброю з надією, що або його продадуть нам, або іншим країнам на міжнародному ринку.

"Тим паче, що розміщення нашої країни доволі вигідне", – зосередив увагу він.

До того ж ще й інші європейські оборонні компанії теж ведуть перемовини з Україною.

Причому британські компанії прагнуть випередити французьких і німецьких конкурентів, щоб поставити Велику Британію на перше місце в черзі на захід в Україну зі своїм виробництвом, – наголосив Жданов.

На його думку, західні країни хочуть створити на території України збройний хаб.

Україна використовує БпЛА для оборони

  • Ще 17 жовтня в Укроборонпромі анонсували вихід нового безпілотника. Це сталось після того, як окупанти атакували Київ так званими БпЛА "Герань-2", а насправді іранськими Shahed 136.
  • Відомо, що дальність польоту дрона – 1 000 кілометрів. Вага бойової частини – 75 кілограмів. Злітна вага пристрою – 200 кілограмів.
  • Оборонне відомство нашої держави у 2023 році запланувало витратити на безпілотні літальні апарати близько 20 мільярдів гривень.
  • Українська компанія UA Dynamics розробила ударно-розвідувальний безпілотник Punisher. Дрон уже схвалили до застосування підрозділами Сил спеціальних операцій ЗСУ.