До такого висновку дійшли американські науковці на чолі з Альберто Саалом з Браунівського університету в Провіденсі, штат Род-Айленд, і Інституту Карнегі у Вашингтоні, пише німецька газета Die Welt.

За їхніми словами, дані дослідження дозволяють зробити висновок, що до моменту, коли (згідно з поширеною теорією) "місяць відколовся від Землі в результаті зіткнення з гігантським астероїдом 4,5 мільярда років тому, на "молодій" Землі вже була вода".

Такі висновки зробили після того, як у зразках ґрунту з поверхні Місяця і з його глибинної мантії, зібраних під час місячної програми NASA "Аполлон", знайшли сліди води і прорахували співвідношення ізотопу водню - дейтерію.

"Найпростіше пояснення, яке нам вдалося знайти - це те, що вода вже була на прото-Землі до удару. Деяким молекулам вдалося вціліти при зіткненні, ймовірно, їх ми і спостерігаємо в зразках, зібраних на Місяці. Також вченим вдалося встановити, що спільним джерелом води на Землі і на Місяці, а можливо, і у всій Сонячній системі стали кам'яні метеорити, що містили вуглець", - пояснює Саал.

Нагадаємо, апаратом Mars Reconnaissance Orbiter були зроблені нові знімки Марсу. На поверхні планети виявили незвичні геологічні утворення. Вчені припускають, що на рівнині раніше міг бути величезний океан, в який стікала вода з довколишніх водостоків.