Затяжне падіння рубля - топ-тема російських ЗМІ. Провідні інформаційні агентства північного сусіда України пильно стежать за тим, що відбувається із національною валютою. Поки власники обмінних пунктів подумують про придбання п’ятизначних табло, уряд з усіх сил намагається заспокоїти населення.
Ситуація з курсом рубля - гра на емоціях і є необ'єктивною,
— заявив Дмитро Медведєв.
Він сьогодні зустрівся із представниками Центрального банку та найбільших російських компаній. Ситуацію, яка склалася із рублем він вважає необ'єктивною. Прем'єр заспокоїв –фінрегулятор вже розробив пакет заходів для покращення ситуації на фондовому ринку країни, але поскаржився – падіння рубля відбувається через причини, на які Кремль вплинути не може: це зниження цін на нафту та зовнішньополітичний тиск у вигляді санкцій.
Девальвація рубля одразу відобразилась на цінах. В анексованому Криму вони за ніч зросли на кілька сотень рублів. У будівельних супермаркетах ситуація з цінами ще гірша – окремі групи товарів подорожчали майже у десять разів. Окрім того, існує нестача багатьох товарних позицій – їх готові доставити тільки під замовлення і вже за новою, підвищеною ціною.
Я працюю в торгівлі, в магазині, і бачу чітко, що на імпортні товари ціни вже зросли на 30%, на вітчизняні - на 10%. Загалом покупці стурбовані, що далі буде – ми не уявляємо просто,
— скаржаться місцеві жителі.
В представництві Apple щоб постійно не змінювати цінники, вирішили призупинити роботу російського сайту. Водночас у інших російських магазинах техніки небувалий ажіотаж. Люди вирішили скуповувати все, аби тільки не зберігати рубль, який стрімко знецінюється. Черги утворюються навіть вночі. Росіяни купують великогабаритну техніку, зокрема, телевізори та холодильники. Цінники на товарах змінюють кілька разів на день. Та люди все-одно купують і побоюються повторення економічної кризи кінця дев'яностих.
Про зупинку продажів через девальвацію рубля заявили і в російському союзі Туристичної індустрії. За словами прес-секретаря організації — останні два дні стали шоком для туристів. Ростуризм отримав кілька десятків скарг на туроператорів — ті вимагають доплати за путівки, бо не встигли провести платежі за старим курсом.
Різке падіння російської валюти напередодні прокоментував держсекретар США Джон Керрі - до економічної катастрофи на його думку доклалися як санкції, так і ціна на нафту.
Те, що відбувається в країні сьогодні – це результат комбінованого впливу цін на нафту та санкцій. Це не дозволяє Росії залишатися членом світової фінансової системи. Ми будемо наполягати на посиленні тиску,
— заявив прем'єр Великобританії Девід Кемерон.