13 листопада Президент України Петро Порошенко мав зустрітися з представниками Української православної церкви Московського патріархату, однак у підсумку захід так і не відбувся.

Читайте також: Порошенко відреагував на відмову Московського патріархату у зустрічі

Щоправда, згодом з’явилася інформація, український гарант усе ж зустрівся з ієрархами цієї церкви, але лише з тими, хто підтримує надання Україні Томосу та створення Єдиної помісної церкви.

Як після завершення перемовин розповів Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, на зустрічі з президентом, яка відбулася у закритому режимі в Українському домі, були присутніми щонайменше три ієрархи УПЦ МП, зокрема митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко), передає BBC.

За його словами, на зустрічі обговорювались різні питання.

Зокрема, президент розповів про свої переговори зі Вселенським патріархом, а представники УПЦ МП висловили свою підтримку процесу отримання автокефалії церквою в Україні,
– зазначив фахівець.

Водночас він наголосив, що досить велика частина єпископату Української православної церкви Московського патріархату виступає за створення єдиної Помісної православної церкви, а кількість прихильників автокефалії православної церкви в Україні є набагато більшою, аніж кількість присутніх на зустрічі з президентом.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря), зі свого боку, переконує, що нічого не знає про цю зустріч.

"З президентом може зустрічатися будь-хто, у нас єпископи – вільні люди, громадяни України з усім спектром всіх прав, і вони можуть зустрічатися з будь-ким. Якщо це якісь світські заходи та спілкування на якісь державно-церковні питання, то немає ніяких проблем. У нас багато архієреїв зустрічаються з президентом і поза межами Києва у різних форматах, у цьому немає нічого особливого", – додав священнослужитель.

Нагадаємо, раніше в УПЦ МП заявили, що не відкидають можливість провести повноцінну зустріч з Президентом України Петром Порошенком, але захід має відбуватися на церковній території.

Історія православної церкви: дивіться відео