Про це 24 каналу розповів військовий експерт Юрій Федоров. На його думку, без обговорення з країнами-членами Альянсу керівництво України не могло виступити з такою ініціативою і підписати заявку.

Зверніть увагу НАТО не готове вступати в бій: що Україні дасть підписання заяви на вступ в Альянс

Чи стримує заявка Росію від ядерного удару

Станом на сьогодні 9 європейських країн і Канада підтримали розгляд цієї заявки та прийняття України до організації, без проходження "випробовувального терміну" – надання Плану дій щодо членства в НАТО. Федоров припустив, що сам факт обговорення цього питання стримує Кремль, тому що Росія не готова воювати з НАТО.

Виступ Зеленського з цією ініціативою, звісно, змушує Кремль задуматися, чи не ризикує він безпосередньо зіткнутися з військовою протидією з боку НАТО. З політичною протидією він вже зіштовхнувся – Альянс найрішучішим чином засудив вторгнення в Україну,
– зауважив військовий експерт.

Крім того, НАТО докладає серйозних зусиль щодо укріплення свого східного флангу військовим шляхом. А тепер ще й питання вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу постало на практиці.

Чи пошириться на Україну "ядерна парасолька"

Можливість гарантії "ядерної парасольки" від країн-членів для України не варто виключати. Наразі прямих заяв від очільників ядерних держав – Великої Британії, Франції та Сполучених Штатів – не було. Однак колишній британський прем'єр-міністр Борис Джонсон говорив про ймовірний союз між його країною, Польщею та Україною.

Таке формулювання питання свідчить про те, що на Польщу та Україну може поширитися "ядерна парасолька" Великої Британії,
– військовий експерт.

Федоров розповів, чи стримує Росію заявка України на вступ до НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • Політолог Андрій Вігірінський розповів, що заявка на членство України в Альянсі спричинила істерику в Кремлі. Наразі реакція росіян обмежується лише гнівними та абсурдними висловлюваннями. Втім, станом на сьогодні у Кремля абсолютно відсутній інструментарій для того, аби якось відповісти на таке рішення Києва.
  • Україна спільно з міжнародними партнерами працює над двостороннім договором, який би надавав гарантії безпеки під час перехідного періоду вступу в НАТО. Поки про результати говорити рано, але процес триває.
  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що входження нашої держави до Альянсу уже відбувається – ми поглиблюємо співпрацю у питаннях оборони.