"Перемога є, а повноважень – немає. Хтось від мене булаву ховає", – сказав Зеленський у новому відеозверненні.

Читайте також: Що дозволяє Зеленському розпустити Верховну Раду

Політик пояснив, що, на його думку, ЦВК затягує офіційне оголошення результатів виборів, щоб:

  • Верховна Рада могла затягувати дату призначення для інавгурації.
  • Щоб інавгурація була після 27 травня
  • Щоб у президента Зеленського не було навіть можливості думати про розпуск Верховної Ради.

Мені здається, що це несправедливо. Президент, у якого довіра – 73%, має право принаймні думати про це, і має право мати цю можливість,
– сказав переможець президентських виборів у відеозверненні.

Напередодні в ЦВК пояснили, що оголошення результатів виборів можуть затримати святкові дні та вихідні.

"Великдень для українців – одне з найбільших свят, тому ми хвилюємось, що можемо не отримати інформацію від судових органів влади про те, що ніде немає позовів. Ми зможемо встановити і оголосити результати орієнтовно 30 квітня", – пояснив член ЦВК Євген Радченко.

23 квітня ЦВК підрахувала 100% голосів у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%.

Ще перед другим туром виборів, 18 квітня, Зеленський заявив, що хотів би достроково розпустити Верховну Раду. Проте політик гадав, що не встигне цього зробити.

Що кажуть у ЦВК на заяву Зеленського?

У ЦВК розповіли, що, згідно з законом, у них є 10 днів для встановлення результату виборів. І станом на 25 квітня ЦВК приймає протоколи від окружних виборчих комісій, розповів "Українській правді" заступник голови ЦВК Євген Радченко.

Станом на сьогодні є четвертий день і ЦВК прийняла майже всі протоколи окружних виборчих комісій. Це така швидкість, порівняно з іншими виборчими кампаніями, яка може бути названою безпрецедентною,
– наголосив заступник голови ЦВК.

Наприклад, 24 квітня ЦВК прийняла протоколи понад сотні окружних виборчих комісій. А прийняття протоколу – це не просто затвердження, а прийняття на опрацювання. ЦВК опрацьовує протокол Окружної виборчої комісії, під час чого встановлює, чи повністю протокол відповідає вимогам закону. І ЦВК може або прийняти протокол, або зобов’язати окружну комісію виготовити уточнений протокол.

Станом на 25 квітня лише одна ОВК має такий обов’язок і ЦВК відправила на уточнення лише одну ОВК. Для порівняння, у першому турі ЦВК відправила на уточнення понад 40 ОВК.

У ЦВК ще залишилося опрацювати понад 40 протоколів дільничних виборчих комісій закордонного виборчого округу. На четвертий день, як на мене, це достатньо велика швидкість, вона безпрецедентна,
– вважає Радченко.

Він наголосив, що треба дотримуватися процедур і перевірити достовірність протоколів. Адже якщо виявлять помилку, і якщо протокол ОВК не відповідатиме реальним цифрам, тоді може бути оскарження в суді, що якраз і буде затягуванням оголошення результатів виборів.

Які юридичні підстави існують для дострокового розпуску Верховної Ради?

Відповідно до статті 90 Конституції України, президент має право достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо:

  1. протягом 1 місяця у парламенті не сформовано коаліцію депутатських фракцій, відповідно до статті 83 Конституції;
  2. протягом 60 днів після відставки Кабінету міністрів України не сформовано персональний склад уряду;
  3. протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

Коли можуть відбутися дострокові вибори до Ради?

Відповідно до закону, дострокові вибори можуть відбутися наприкінці липня-початку серпня 2019 року. Вибори пройдуть за старою змішаною системою.

Верховна Рада які партії можуть пройти опитування вибори

вибори президента Україна другий тур результати голосування