Відповідну інформацію повідомив військовий експерт Олег Жданов 15 грудня. За його даними, з 24 лютого Александр Лукашенкопродовжував навчання 19 разів.
Зауважте Хотіли залякати та тікають: бригада з Білорусі відходить від українського кордону
Якою є загроза з Білорусі
Олег Жданов пояснив, що білоруські навчання закінчились тільки в серпні 2022 року. Після цього вороги поставили техніку на зберігання, потім був підготовчий період, а вже з 1 грудня – новий навчальний період.
За даними Жданова:
- масштаби переміщення техніки та озброєння різко впали – наразі вороги вже не переміщають колони батальйонними та тактичними групами;
- зараз переміщаються в основному ротні тактичні групи;
- а також техніка та озброєння рухається з розрахунку максимум посиленої роти.
Військовий експерт також уточнив, що пусків "шахідів" з Білорусі не було. За його словами, Лукашенко навряд чи ризикне знову надати свою територію для обстрілу України.
Що дійсно робить Білорусь: дивіться відео
Які дії Білорусі насторожують
За даними Жданова, насторожує той факт, що в Білорусь знову прибув російський А-50 – це літак далекого радіолокаційного виявлення, який:
- проводить радіолокаційну розвідку;
- старається виявити системні цілі – міста розміщення радіолокаційних станцій, систем ППО та ПРО;
- уточнює цілі для ракетних ударів та ударів авіації.
Ось це свідчить про те, що найімовірніше Росія готує нам на Новий рік та Різдво ракетні удари. Які вони будуть по силі, сказати дуже важко,
– заявив Жданов.
Однак припустив, що Росія готується повторити масований ракетний удар по території України. За словами Жданова, саме це й насторожує.
Ба більше, експерт уточнив, що у Білорусь повернулись літаки МіГ-31К, які є носіями гіперзвукових ракет "Кинджал". За словами Жданова, переганяючи літаки, один вороги розбили. Наразі мовиться про три літаки на аеродромі Мачулищі.
Зауважте Лукашенко розповідає Путіну казки, – полковник ЗСУ припустив, чи існує загроза з Білорусі
Що відомо про загрозу з Білорусі
- Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко 13 грудня заявив, що починає раптову перевірку боєготовності військ.
- Згодом перші білоруські війська покинули місця дислокації. Тоді підрозділи 38-ї окремої десантно-штурмової бригади почали рухатись від Бреста, де дислокуються постійно, до міста Малорита, агромістечка Мокрани. Останні населені пункти ближче до українського кордону, ніж Брест.
- Та вже 15 грудня в міноборони Білорусі заявили, що 38 десантно-штурмова бригада відправляється назад у Брест.
- Варто зазначити, що розвідка Великої Британії запевняла, що підрозділи Білорусі та Росії наразі навряд чи можуть здійснити успішний наступ на Україну.
- Ще раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр пояснювала, що наші військові у бойовій готовності. Додала також, що Росія продовжує використовувати тактику СРСР, створюючи напругу з Півночі України.