Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: П'ять осіб затримано за "прорив" кордону з Саакашвілі у "Шегинях"

За його словами, сценарій, який передбачав не пускати Міхеїла Саакашвілі в Україну, майже спрацював. Але в пункті пропуску "Шегині" виявилося вразливе місце, де прикордонники не були не готові до такого прориву.

Зараз Порошенку пропонують різні підходи і варіанти. Один з них – м'який, обережний – зробити паузу, щоб ситуація заспокоїлася. Можна пред'явити підозру Саакашвілі, але не робити різких дій, поки є емоційна хвиля. Тому що у Саакашвілі і групи його підтримки зараз ейфорія. Потрібно, щоб вона пройшла, національна хвиля спала, а потім застосовувати якісь дії,
– говорить експерт.

Водночас, зауважує Володимир Фесенко, влада обрала поки що тактику точкових дій щодо тих, хто організовував прорив Саакашвілі. Це, вважає він, з державної точки зору правильно. Адже будь-які порушення закону повинні каратися. Інакше почнеться розпад у політичному сенсі і з точки зору діяльності державних інституцій. Почнеться анархія. Однак, як говорить політолог, варіант покарання і екстрадиції Саакашвілі до Грузії наразі залишається на перспективу.

З іншого боку, на думку Володимира Фесенка, у зв’язку з поверненням Саакашвілі не можна відкидати сценарію нового майдану. Але, зазначає він, стало очевидним, що зараз Саакашвілі з його не настільки вже й численними прихильниками і Тимошенко фінансово й організаційно не готові до Майдану.

Читайте також: Петренко роз’яснив ситуацію з екстрадицією Саакашвілі

"Саакашвілі та іншим треба було діяти відразу ж. Тобто з кордону їхати до Києва і на емоційній хвилі організовувати акцію протесту. Зараз втрачений темп, емоції, увага поступово будуть знижуватися. Хоча під час наступного парламентського пленарного тижня може бути спроба організувати акцію протесту за участю Саакашвілі в Києві. Далі, як вийде, і чи отримає вона масову підтримку. До серйозного майдану треба ретельно підготуватися", – наголошує Фесенко.

Підвищена увага влади до Саакашвілі, за словами політолога, пов’язана з тим, що це виклик, і треба показати, що вона не програла повністю. Тому протидія Саакашвілі буде здійснюватися, порушення ним закону фіксуватиметься, щоб він розумів, що його чекає відповідальність.

Але жодна зі сторін не має достатнього потенціалу для вирішальної перемоги. Влада не змогла не пустити Саакашвілі, побоюючись спровокувати політичну кризу, якщо зараз почати якісь репресії. Але і в Саакашвілі та його прихильників немає ресурсів для кавалерійської атаки на владу,
– наголосив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 10 вересня колишній очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі перетнув український кордон без перевірки, хоча сам політик переконує, що абсолютно легально пройшов усі міграційні процедури. Крім того, у Держприкордонслужбі заявили, що у пункті пропуску "Шегині" було масове незаконне порушення державного кордону, але, за словами прикордонників, їм не дозволили використовувати зброю.